Vanadinit

Každý má jiné zájmy a záliby. Mezi jednu velmi zajímavou činnost patří sběratelství. A skutečně sběratelé minerálů a drahých kamenů do této skupiny patří.

Drahý kámen vanadinit

Je velmi zvláštní, jak příroda dokáže vytvořit originální kousky, které nejen upoutají pozornost na první pohled, ale které jsou i ojedinělé a vzácné. Tudíž velmi hodnotné pro sběratelskou sbírku. Právě již zmíněný drahý kámen vanadinit mezi tyto skvosty patří. Při prvním setkáním si u některých kousků myslíte, že někdo nalepil na sebe kousky chutných karamelek. Vanadinit je skutečně vzácný minerál, za jehož vznikem stojí oxidace galenitu na jeho ložiscích. Zde často bývá doprovázen cerusitem a wulfenitem. Barva je rozličná, ostatně jako u každého jiného drahého kamene nebo minerálu. V tomto případě se setkáme s barevnou škálou červené, hnědé, oranžové, žluté barvy nebo zase i naopak může být zcela průsvitný, až doslova průhledný. Světle žlutá odrůda tak například obsahuje mnoho oxidu arseničného a nazývá se endlichit.

Co vše nabízí tento drahý skvost

Svojí krásou samozřejmě získává srdce sběratelů, ale pozor stranou nezůstávají ani ty, kteří věří v nadpřirozenou moc kamenů.

  • Určitě se může nalézat všude, kde se provádí meditace, jelikož poměrně snadno vyčišťuje atmosféru a podporuje tak soustředěnost.
  • Podporuje i dokonce takovou oblast, kterou je spořivost.
  • Ideální drahocennost pro tvoření, kdy odstraňuje různé bloky a tím se zvyšuje kreativní myšlení.
  • Pracovní vytížení nemine žádného pracující jedince, avšak vanadinit pomůže zvládat i velké pracovní zátěže.
  • V oblasti zdraví si na něj nepřijdou choroby cest dýchacích.
  • Hormony když nefungují tak jak mají, tak je to velký problém, zde údajně kámen upravuje i hormonální nerovnováhu, s kterou úzce souvisí i problémy v menopauze.
  • V konečném výčtu se nesmí zapomenout ani na močový měchýř.

Možná má mnoho lidí s drahým kamenem vanadinitem zkušenosti v oblasti zdravotního stavu, ale přece jenom by nebylo dobré jím nahrazovat lékařskou péči. Ale na druhou stranu je i velmi pěkné mít takovou zajímavou dekoraci doma.