Vonné františky - jehlánky

Vonné františky – jehlánky

Vonné františky jsou ideální alternativou k vonným tyčinkám. Slouží k provonění bytu nebo jakékoli místnosti určené k meditaci, relaxaci nebo k jógové praxi. Na rozdíl od vonných tyčinek u jehlánků, jak se vonným františkům často přezdívá, neodpadává popel a lépe se prohřívají. Zachovávají si tak svůj jehlánkovitý tvar. Vyrábí se z čistě přírodních surovin. Vůně, která může být příjemně santalová, květinová, kořeněná, sladká nebo orientální, není narušena případným hořením bambusového jádra. Vonné františky se zapalují nejen v období Vánoc, jelikož dokážou navodit příjemnou atmosféru, spojenou s dobou zastavení, odpočinku, setkávání, sebereflexí a duchovním záměrem. Využívají se i při aromaterapii.

Nejprodávanější

Vonné františky Tulasi Nag Champa Arruda - Routa 15 ks - #05
 
43 Kč
Vonné františky Tulasi Nag Champa Vanilla - Vanilka 15 ks - #04
 
43 Kč
Vonné františky Tulasi Nag Champa Cinnamon - Skořice 15 ks - #01
 
43 Kč
3 položek celkem
Vonné františky Tulasi Nag Champa Arruda - Routa 15 ks - #05
43 Kč
Kód: 8680
Vonné františky Tulasi Nag Champa Vanilla - Vanilka 15 ks - #04
43 Kč
Kód: 8679
Vonné františky Tulasi Nag Champa Cinnamon - Skořice 15 ks - #01
43 Kč
Kód: 8676

Vonné františky byly původně používány v chrámech. Samotné kadidlo s drahými kameny údajně přinesli tři králové Ježíškovi jako dar. Díky tomu se tato tradice ujala nejprve v chrámech, aby pomáhala pozvednout se do duchovnějších stránek života. Při slavnostních obřadech se přidávala ještě myrha.

Vonné františky měly typickou vůni kadidla, která se později přenesla i do rodin. Tradice pochází z Krušnohoří a je více než 300 let stará. Františky své jméno mají pravděpodobně od Františka z Assisi, kterému se říká zakladatel moderních Vánoc.

Vonný františek obvykle obsahuje dřevěné uhlí a pryskyřici. Ty se namelou a smíchají v těsto. Následně se z těsta kleštěmi vymačkají vonné jehlánky. Ty se ještě nějakou dobu suší na sluníčku.

Vonný františek se zapaluje nad svíčkou zhruba 15-20 sekund. Trochu se rozfouká, položí se na nehořlavou podložku a nechá krásně rozvonět pokoj. Pokud máte rádi vizuální efekty, pořiďte si speciální stojánek s otvory, který vám vykouzlí „tekoucí“ dým. Ke stojánku je potřeba pořídit vonný františek, který tento efekt umí.