Lapače snů

Malé talismany z peří, provázků a korálků, kterým se přikládá magická moc. V jejich blízkosti se vám totiž všechny zlé sny obloukem vyhnou.

Trápí vás zlé sny? Pomoci mohou třeba lapače snů

Lapače snů prý pochází od severoamerických indiánů, kteří s jejich pomocí bojovali s nadpřirozenými silami i zlými duchy, které je vždy ve spánku navštěvovali. Podle jedné legendy úplně první lapač snů vyrobila matka na radu šamana pro své dítě, které v noci naříkalo a nemohlo usnout. U indiánů se jedná o posvátný symbol, který je znám již po celá staletí. Není se tak čemu divit, že s postupem času se lapače ocitli i nad postelemi vyspělejších civilizacích. Ovšem spíše coby dekorace než jako bojovník se zlými duchy a nadpřirozenými silami.

Jak vlastně lapače fungují?

Také vás trápí poruchy spánku nebo vás každou noc z říše snů budí děsivé sny? Podobné stavy určitě nejsou nic příjemného, a to hlavně v případě, kdy vás druhý den ráno čeká řada povinností. Hlavním úkolem lapače snů je tyto špatné sny zachytit a pomyslnou síťkou ke spícímu člověku pustit pouze sny hezké. Špatné sny se v lapače mají zachytávat až do prvního denního paprsku, který je spálí. Samotní indiáni věřili, že sny jsou jakýmsi znamením shůry, které nás má varovat. Snům tedy kladli skutečně velký význam.

Jednotlivé části lapače a jejich význam

  • Kruh lapače

Kruh, který se tradičně vyráběl z měkkého a poddajného proutí, které se ještě předtím namáčelo ve vodě pro lepší ohebnost. Následně se omotalo látkou nebo provázkem. Kruh má symbolizovat nekonečno, vesmír, kruh života, ale i každodenní dráhu Slunce a Měsíce po obloze.

  • Peří

Drobná peříčka prý zase dokáží hezké sny zachytit a přenést je do mysli spícího člověka. I díky peříčkům se nám tyto sny v mysli ukládají a my si je pomatujeme i po probuzení.

  • Korálky a drobné kamínky

Korálky a drobné kamínky jsou na lapači zavěšeny kvůli pozitivní energii, kterou k sobě dokáží přitáhnout. Jinak tomu ale není ani v případě hezkých snů, kterých není nikdy dostatek.

Lapače by měly být vždy vyrobeny ručně a z přírodních materiálů, jedině tak budou mít tížené účinky.