Olivín (Peridot)

Nejprodávanější

Náušnice Olivín #40
Náušnice Olivín #40
IHNED k odeslání (>10 ks)
Kód: 22636
 
89 Kč
Náramek Olivín - 4 mm - fazetovaný #189 - z přírodních kamenů
 
229 Kč
Náramek Olivín z přírodních kamenů #341 - valounky
Náramek Olivín z přírodních kamenů #341 - valounky
IHNED k odeslání (>10 ks)
Kód: 43392
 
219 Kč
6 položek celkem
Náušnice Olivín #40
Náušnice Olivín #40
IHNED k odeslání (>10 ks)
89 Kč
Kód: 22636
Tromlovaný kámen Olivín XXS velikost 2 - 4 mm - Brazílie #555 Kód: 13784/501
Náramek Olivín tromlovaný #198 - z přírodních kamenů
129 Kč
Kód: 17744
Náhrdelník sekaný dlouhý - Olivín - tromlovaný #88 - z přírodních kamenů Kód: 39116
Náramek Olivín z přírodních kamenů #341 - valounky
219 Kč
Kód: 43392
Náramek Olivín - 4 mm - fazetovaný #189 - z přírodních kamenů
229 Kč
Kód: 17735

Také vás od nepaměti fascinovaly obchody s minerály? Jejich magické síly sice moderní věda příliš neuznává, ale kdo ví, třeba je na tomto mýtu něco pravdy. Olivín poznáte na první pohled díky jeho nezaměnitelné nazelenalé barvě. Velmi často dokonce v kombinaci s drahými kovy. Víte však, jaké účinky má na lidské tělo jeho nošení? Už od nepaměti je nerostům přikládán vyšší smysl, nadlidská síla, která dokáže lidské bytosti chránit, dodávat jim energii a doprovázet je na cestě za poznáním. Je na vás, zda budete těmto pověrám skutečně věřit, byť se nezakládají na vědeckých studiích. Minerály byly vždy součástí čarovných rituálů a je proto skutečně možné, že jejich energie na lidské tělo určitým způsobem skutečně působí. Kameny bychom však nikdy neměli vybírat jen podle vlastního zalíbení, největší účinek totiž mají na jedince, kterým jsou nepřímo předurčeny. Rozhodující je například znamení zvěrokruhu nebo problém, se kterým se daná osoba musí potýkat. 


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz níže.

Knihy - léčivé kameny a minerály

V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Šperky z olivínu

Mnoho lidí věří na síly a léčebné účinky obsažené v horninách a minerálech. Je to pochopitelné, vždyť už ve starověkém Egyptě zdobila lidská těla nejrůznější šperky z minerálů. Není tak žádnou výjimkou, že se můžeme setkat se šperky z nejrůznějších minerálů i dnes. Pro někoho možná trochu netradiční doplněk, pro jiného zase talisman, který ho chrání. Je tedy otázkou, zda na jejich sílu chcete věřit. 

Olivín představuje projektivní kámen, kterému je přiřazena planeta Saturn. Z toho už jasně vyplývá, že se bude jednat o kámen elementu ohně. Pokud si v sobě nesete sváry a příkoří v minulosti, je olivín kámen, který by vám v hledáčku rozhodně neměl uniknout. Jedná se o velmi silný kámen, který chrání před útoky, zlem a negativní energií. Jeho účinky jsou ovšem rozporuplné. Může jeho nositele ochraňovat před zlem, ale zároveň pomáhá i zlo konat jeho nositeli. 

Pozornost by měli zbystřit i jedinci s nízkým sebevědomím, neboť právě olivín dodává víru ve vlastní potenciál a schopnosti. Aktivuje logické myšlení a dokáže zbystřit naše smysly, zároveň blokuje vnější negativní vlivy. Pomáhá i ve chvílích, kdy před vámi stojí velká životní rozhodnutí. Díky němu bude pro vás rozhodování snazší.