Sokolí oko

Nejprodávanější

5 položek celkem
Tromlovaný kámen Sokolí oko M velikost 20 - 40 mm - Brazílie #325 Kód: 36696/1KS
Přívěsek z kamene Sokolí oko vel. M - #133
36 Kč
Kód: 46970
Tromlovaný kámen Sokolí oko L velikost 25 - 50 mm - Brazílie #327 Kód: 36702/1KS

Každý určitě touží po někom, kdo by ho neustále chránil a vedl ho po dobré cestě. Nikdo ale netvrdí, že tím průvodcem musí být člověk, co když to bude kámen?

Sokolí oko jako osobní ochránce

Tentokrát se podíváme, na drahý kámen Sokolí oko, který je častokrát považován za symbol bohatství, ochrany a pozitivní energie. Je jednou z mnoha odrůd kamene zvaného tygří oko. Jednotlivé kameny se mohou lišit především svým barevným odstínem, ale i strukturou. Velmi zajímavě vypadá kámen, který obsahuje hnědou a zlatou barvu v modrém kameni.

Přirozeně, že nikdy nenaleznete kameny, které budou naprosto stejné. Nejznámějším nalezištěm jsou železnorudné doly Krivoj Rog, které se nachází na Ukrajině. Snad proto se objevuje v jedné vzácné edici na ukrajinských známkách. Samozřejmě existují i jiná naleziště. Magmatické horniny ukrývají ve svých puklinách menší kameny, ale již byl nalezen i jeden poměrně velký australský obelisk, který dosahoval dvou metrů a vážil pěkných 150 kg.


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Proč je dobré si tento kámen pořídit

  • Chrání před nebezpečím a to před jakoukoliv formou.
  • Podporuje toleranci a flexibilitu.
  • Pomáhá odhalit vlastní identitu a vnímání vlastních hodnot.
  • Přitahuje doslova bohatství, údajně když ho položíte v místnosti, tak se vás budou peníze vždy držet.
  • Odstraňuje negativní myšlenky a rovněž i myšlenkové stereotypy, tudíž věci můžete vnímat z jiného pohledu úhlu.
  • Skvěle posiluje zrak a také působí příznivě na oční choroby.
  • Bolesti hlavy dají pěkně zabrat, avšak drahý kámen Sokolí oko si s nimi dokáže poradit. Stejně tak zatočí i s migrénou.
  • Podpoří zdravé plíce.
  • Má dokonce vliv na rozmnožovací orgány a ovlivní příznivě i další náležitosti.

Sokolí oko se dá rovněž sestavit do nádherného šperku, který vás bude ochraňovat a příznivě podporovat, navíc i cenově bude přijatelný. Barevných možností je mnoho, díky tomu je každý kámen unikát a dokonce při dopadu světla může krásně měnit barvy. Očistit se má nejlépe pod proudem vlažné vody a nabít ho mohou sluneční paprsky, které zasvítí na Sokolí oko ráno nebo večer.