Sagenit

Nejprodávanější

11 položek celkem
Tromlovaný kámen Sagenit S velikost 10 - 25 mm - Brazílie #215 Kód: 21754/1KS
Tromlovaný kámen Sagenit M velikost 20 - 30 mm - Brazílie #317 Kód: 36561/1KS
Tromlovaný kámen Sagenit L velikost 25 - 40 mm - Brazílie #216 Kód: 21793/1KS
Tromlovaný kámen Sagenit XL velikost 30 - 50 mm - Brazílie #222 Kód: 21868/1KS
Tromlovaný kámen Sagenit XXL velikost 35 - 60 mm - Brazílie #223 Kód: 21925/1KS
Náušnice z kamene Sagenit #83
Náušnice z kamene Sagenit #83
IHNED k odeslání (>10 ks)
119 Kč
Kód: 46744
Tromlovaný kámen Sagenit XXXS velikost 3 - 8 mm - Brazílie #544 Kód: 50399/501

Už od nepaměti byli lidé fascinováni úchvatnými barvami nerostů a věřili na sílu, která se v nich ukrývá. Dnes si k nim nemalá skupina lidí opět nachází cestu.

Pojďme se blíže podívat na minerál Sagenit

Tento drahý kámen můžeme dnes naleznout téměř na celém světe. Jedná se o bezbarvý minerál, který má ale na sobě jasně čitelné zlaté, hnědé či černé linie. Díky nim je sagenit jedinečný a v podstatě nezaměnitelný s jiným křišťálem. Je považován za jeden z nejkrásnějších kamenů, ne nadarmo si tak vysloužil přezdívku Andělské vlasy. 


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Je to nositel pozitivní energie, který zároveň dokáže vše negativní v těle potlačit. Pomáhá i při nemocích, které se neustále vracejí a oslabují tak organismus. Tento kámen je primárně určen pro nositele ve znamení Lva. Jeho planetou je pak Merkur a živel oheň.

Fascinace drahými kameny

Fascinace drahými kameny a minerály se u lidí probudila již ve starověkém Egyptě a Mezopotámii, tedy více než 2 tisíce let před naším letopočtem. Právě starověcí Egypťané věřili, že kameny mohou do jisté míry ovlivnit fyzické i psychické projevy v tělech. Je proto pochopitelné, že byly součástí nejrůznějších rituálů, vyráběli se z nich šperky nebo lektvary, které měly ochránit jeho nositele před zlem. 

Jejich obliba ve větší či menší míře přetrvává dodnes. Polodrahokamy mají na lidský organismus v podstatě trojí vliv. Posilují, oslabují a zároveň odstraňují. Jen je zapotřebí brát v potaz, že každý minerál je jiný a jeho účinky se tedy do značné míry mohou lišit. Zatímco akvamarín nám může přinést pohodu a klid, sagenit zase propojuje materiální a duchovní roviny.

Není kámen jako kámen

Jako léčebný kámen se hodí v případě chronických onemocnění, impotenci nebo neplodnosti. Pomáhá i ve chvílích, kdy je organismus unavený a bez energie, jelikož dokáže právě energii tělu dodávat. Pomáhá také k lepší činnosti štítné žlázy, k lepší regeneraci buněk nebo napomáhá k lepšímu držení těla. Zkrátka se jedná o všelék, který si žádá vaší pozornost. Mějte však na paměti, že ezoterie nemůže nahradit klasickou medicínu.