Pyrit

Nejprodávanější

k76 1
Rodonit s pyritem - surový kámen 4.090 kg - Peru #K76
IHNED k odeslání (1 ks)
Kód: 39214
 
6 140 Kč
k73 1
Rodonit s pyritem - surový kámen 0.610 kg - Peru #K73
IHNED k odeslání (1 ks)
Kód: 39211
 
1 920 Kč
Pyrit přírodní na váhu - 100 g
Pyrit přírodní na váhu - 100 g
IHNED k odeslání (>10 ks)
Kód: 5033
 
93 Kč
5 položek celkem
k76 1
6 140 Kč
Kód: 39214
k73 1
1 920 Kč
Kód: 39211
Pyrit přírodní na váhu - 100 g
Pyrit přírodní na váhu - 100 g
IHNED k odeslání (>10 ks)
93 Kč
Kód: 5033
Pyrit přírodní na váhu - 500 g
Pyrit přírodní na váhu - 500 g
IHNED k odeslání (>10 ks)
322 Kč
Kód: 5032
Pyrit přírodní na váhu - 1 kg
Pyrit přírodní na váhu - 1 kg
IHNED k odeslání (>10 ks)
614 Kč
Kód: 5031

Blýskavé kameny pyritu mohou být elegantním doplňkem v podobě šperků i prospěšným předmětem, jehož účinky se dají skvěle využít v našem životě. Jaká je moc pyritu a k čemu se dá využít? Vsaďte na jeho magické účinky.

Pyrit, jeho využití a blahodárné účinky

Pyrit je přírodní kámen, který je k nám dovážený hlavně z magické země Peru. Často o něm mluvíme jako o kočičím zlatě. Název pochází z pyrites lithos, což v překladu znamená kámen, který jiskří. Když totiž narazí na železo, zajiskří, a proto se dříve používal i na zakládání ohně. Tento disulfid železa krystalizuje v krychlové soustavě a patří do skupiny minerálů s vnitřní maticí, tedy krychlovou krystalickou mřížkou. 


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Zlatavý kámen se zelenavým nádechem nebo kovově modrým, červeným a zeleným povlakem, odborně nazývaným náběhové barvy připomíná zlato. Není však kujný a liší se černým vrypem. Broušením se zvyšuje jeho lesk, ale při styku s potem či kosmetikou může černat. Ve starověku jej Egypťané používali k výrobě šperků a hojně byl nalézán v hrobech Inků. Sloužil pro ochranu před zlem a magickými silami.

Pyrit a jeho význam

Pyrit je kamenem intelektu, moudrosti, hojnosti, prosperity a štěstí. Přináší vitalitu, energii slunce, chuť do života, silnou vůli, motivaci a podporuje úspěšnou cestu k cílům. Jako energetický štít blokuje negativní energii, detoxikuje organismus a vrací tělo i mysl do rovnováhy. Pomáhá nám unést zodpovědnost, dodává sebedůvěru, zlepšuje paměť a překonává únavu, vyčerpaní, úzkost, deprese i zklamání.

Vlastnosti a účinky pyritu

Pyrit, blahodárně působí na imunitní systém, obranyschopnost, stavbu kosti a tvorbu buněk. Posiluje trávicí, oběhový systém a přispívá k okysličování krve. Pozitivně působí na respirační systém a plíce, potlačuje astma i bronchitidu a chrání nás i před nebezpečím a úrazy. Noste pyrit v kapse a nasávejte jeho vibrace. Zapracujete tak na své třetí čakře, která je centrem moci, síly a vůle. Můžete z něj čerpat energii.

Pořiďte si kousek pyritu

Kámen pyrit vám poskytne ochranu před nebezpečím i infekčními nemocemi. Probudí ve vás diplomacii, podpoří soustředění a zvýší tok nových myšlenek. Uleví od úzkosti i únavy, vrátí vás do rovnováhy a dodá pozitivní energii. Jako ostatní kameny potřebuje pravidelnou péči, čištění a nabíjení. Snadno jej očistíte ve vodě s trochou mořské soli a nabijete ho po pár hodinách na slunečním či měsíčním světle.