Perly

Nejprodávanější

Náhrdelník kulička - Perly meruňkové - #78
Náhrdelník kulička - Perly meruňkové - #78
IHNED k odeslání (1 ks)
Kód: 39059
 
399 Kč
Náramek Perly meruňkové 5 mm z přírodních říčních perel #267
 
149 Kč
Náramek Perly černé 5 mm z přírodních říčních perel #266
 
149 Kč
7 položek celkem
Náušnice Perly bílé 8 mm kuličky #58
Náušnice Perly bílé 8 mm kuličky #58
IHNED k odeslání (>10 ks)
93 Kč
Kód: 22802
Náušnice Perly černé 8 mm kuličky #61
93 Kč
Kód: 22806
Náušnice Perly meruňkové 8 mm kuličky #60
93 Kč
Kód: 22805
Náušnice Perly růžové 8 mm kuličky #59
93 Kč
Kód: 22804
Náramek Perly černé 5 mm z přírodních říčních perel #266
149 Kč
Kód: 38778
Náramek Perly meruňkové 5 mm z přírodních říčních perel #267
149 Kč
Kód: 38787
Náhrdelník kulička - Perly meruňkové - #78
399 Kč
Kód: 39059

Mnoho z nás žije v přesvědčení, že perlové náhrdelníky patří do šperkovnic našich babiček. Nebuďte na omylu, perly jsou poslední roky opět v kurzu. Přírodní perly - klenoty z hlubin moří a řek. Přírodní perly jsou dary hlubin, které jsou známé již po celá staletí. Možná jste ale nevěděli, že se jedná o přírodní drahokamy, které jsou jako jediné vytvořeny živým organismem. Ve starověku byly velmi často terčem nesčetných pověr, neboť nebylo přesně známo, jak vlastně vznikají. Perly jsou opředeny závojem tajemství, není tomu totiž tak dávno, kdy stále nebylo patrné, jak vlastně drobná perlová kulička uvnitř mušle vzniká. V Indii se například domnívali, že perly vznikají z krůpějí ranní rosy, které padají na zem a jsou zachytávány na mořském dně mušlemi. Prý se tento jev měl odehrávat pouze za půlměsíčního svitu. Podobné legendy se vyprávěli i ve starověkém Řecku a Římě. V Číně se zase tradovala legenda, že perly jsou sliny bojujících draků, které spadly na zem. Právě perly tak měly ochraňovat obydlí proti ohni. 


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Vznik perel

Až v průběhu 18. století bylo podloženo, jak vlastně perly vznikají. Cizorodé těleso se dostane do lastury živočicha, který na něj reaguje tak, že ho obalí vlastní perletí. Povětšinou se jedná o drobná zrnka písku, které do lastury snadno proniknou. Jedná se vlastně o obranný mechanismus, kterým se živočich brání. U nás jsou nejznámější tzv. sladkovodní perly, které se tvoří uvnitř perlorodky říční, která je ovšem vlivem znečištění vod ohroženým druhem. V moři se pak perly tvoří v útrobách perlotvorky mořské. 

Z chemického hlediska se jedná o formu uhličitanu vápenatého. Primárně jde o aragonit, který má v sobě obsažen malé procento bílkoviny. I díky tomu se perla pyšní svým nezaměnitelným hladkým a lesklým povrchem. Perly jsou poměrně měkké, pokud s nimi tedy budete zacházet neopatrně, může dojít k jejich mechanickému poškození.

Šperky z perel

Nabyli jste dojmu, že perly patří jen do šperkovnic našich babiček? Co vás nemá, dnešní designové šperky s perlami budete hrdě nosit nejenom na slavnostní příležitosti.