Tanzanit

Nejprodávanější

Náušnice z kamene Tanzanit #97
Náušnice z kamene Tanzanit #97
IHNED k odeslání (>10 ks)
Kód: 50857
 
119 Kč
Náhrdelník sekaný - Tanzanit - tromlovaný - #70
Náhrdelník sekaný - Tanzanit - tromlovaný - #70
IHNED k odeslání (5 ks)
Kód: 39027
 
349 Kč
Náramek sekaný - Tanzanit - tromlovaný - #272 z přírodních kamenů
 
189 Kč
3 položek celkem
Náušnice z kamene Tanzanit #97
Náušnice z kamene Tanzanit #97
IHNED k odeslání (>10 ks)
119 Kč
Kód: 50857
Náramek sekaný - Tanzanit - tromlovaný - #272 z přírodních kamenů Kód: 38797
Náhrdelník sekaný - Tanzanit - tromlovaný - #70
349 Kč
Kód: 39027

Tanzanit jako odrůda zoisitu je typický svými fialovo modrými odstíny. Tento modrý drahokam se těší velké oblibě nejen pro svůj vzhled, ale i účinky.

Do fialových a modrých odstínů zbarvený kámen tanzanit patří mezi novější drahokamy, byl totiž objeven teprve v nedávné době. I přesto se stal ale velmi oblíbeným pro svůj vzhled i účinky. Svůj název si získal podle místa svého nálezu – Tanzanie. Drahokam je to velmi vzácný, a to z toho důvodu, že se nachází pouze v místě svého výskytu a nikde jinde. Někteří ho dokonce označují i za nejvzácnější kámen na celé planetě vůbec. Je jako stvořený pro nejrůznější šperky i jako talisman.

Dokonce se objevil i ve filmu Titanic, a to ve šperku Kate Winslet v podobě přívěsku ve tvaru srdce. 


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Účinky tanzanitu na fyzické zdraví i psychiku

Tanzanit se vyplatí mít u sebe na blízku, pokud se na vás všechno valí, jste v napětí, stresu a zkrátka už všeho máte až po krk. V takovém případě vám přinese klid v duši a celkové zklidnění.

Pomáhá detoxikovat organismus a zbavovat ho tak škodlivých a toxických látek. Posiluje obranyschopnost organismu a imunitní systém. Blahodárně působí při různých závažných onemocněních. Negativní energie pomáhá přeměňovat na pozitivní. Příznivě působí na zdraví štítné žlázy.

Kromě fyzického zdraví také skvěle působí na lidskou psychiku, odstraňuje stres a napětí. Je úžasným prostředkem pro provádění meditací. Navíc také podporuje šíření velkorysosti k ostatním lidem.

Blahodárně působí i na zdraví smyslových orgánů vlivem stáří nebo onemocnění. Napomáhá ke zmírnění bolesti hlavy a migrén.

Čištění a nabíjení tanzanitu pro jeho maximální účinnost

Stejně tak jako jiné drahé kameny, i o tanzanit je potřeba náležitě pečovat tak, aby mohl plnit svoji maximální funkci. Důležité je jeho pravidelné čištění a také nabíjení. A jak na to? Tanzanit omývejte pod proudem vlažné vody. Můžete ho nechat i přes noc ve sklenici vody. Následně jej důkladně osušte. Nabíjení provádějte po krátkou dobu na přímém slunci.