Korál

Nejprodávanější

Náramek Korál modrý 5 mm fazetovaný #250 z přírodních kamenů
 
279 Kč
(231 Kč bez DPH)
Tromlovaný zkamenělý Korál modrý M/L velikost 20 - 30 mm - Peru #304
 
od 169 Kč
(od 140 Kč bez DPH)
Tromlovaný zkamenělý Korál M velikost 15 - 20 mm - Peru #74
Tromlovaný zkamenělý Korál M velikost 15 - 20 mm - Peru #74
IHNED k odeslání (>5 balení)
Kód: 31936/1KS
 
od 72 Kč
(od 60 Kč bez DPH)
4 položek celkem
Náramek Korál modrý 5 mm fazetovaný #250 z přírodních kamenů
231 Kč bez DPH
279 Kč
Kód: 38757
Tromlovaný zkamenělý Korál modrý M/L velikost 20 - 30 mm - Peru #304
od 140 Kč bez DPH
od 169 Kč
Kód: 36033/1KS
Tromlovaný zkamenělý Korál M velikost 15 - 20 mm - Peru #74
od 60 Kč bez DPH
od 72 Kč
Kód: 31936/1KS
Tromlovaný zkamenělý Korál XL velikost 25 - 40 mm - Peru #32
od 85 Kč bez DPH
od 103 Kč
Kód: 29515/1KS

Již od pradávna se mu připisují záslužné vlastnosti, jelikož pochází přímo z moře, věřilo se, že si sebou nese sílu oceánu a dokáže toho opravdu mnoho.

Silný ochranný minerál korál

Koho by napadlo, že zkamenělina nošená jako šperk by mohla mít i léčivé účinky na nejrůznější psychické i fyzické neduhy. Od dávných časů byl korál nošen jako talisman, protože se věřilo v jeho ochrannou sílu a využívali toho zejména mořeplavci. Řeč je tady o minerálu, který je krásný, je symbolem přírody, země a vody, snoubí v sobě krásno, a ještě užitečnou věc v podobě toho, že dokáže přivést energii, která zatočí třeba s negativními emocemi a dokáže je svou sílou stabilizovat. Také může ochránit před nehodami nebo posedlostí. Dokonce může být užit jako ochrana pro budoucí maminky k porodu. Pestrá škála jeho účinků vás překvapí.


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Pro štíry jako dělaný

Dopomáhá jim k větší osobní vůli a dodává jim sílu. Jedná se o drahý kámen Korál, který je organického původu a vzniká na kamenitém mořském dně, kde je nízká úroveň sedimentace a kde se potkávají silné proudy. Je stvořen z tvrdých vnějších schránek mořských korálů, které rostou v koloniích a vytváří složité větve a kosterní struktury. Až jeden celý rok zabere, než se zvětší o jeden pouhý milimetr. Nejčastější barvou, kterou se mohou pyšnit, je červená. V nejčastějších případech bychom je našli v mořích u Sardinie, Japonska nebo Austrálie. V případě, že se rozhodnete ho nosit na svém těle jako šperk, nebuďte prosím překvapeni z toho, že časem bude blednout, je vytažen ze svého přirozeného prostředí na dně moře do světla, takže je logické, že se to může stát. Dokonce existují jeho černé a modré varianty, ale ty se moc nevyužívají, protože jsou velice vzácné a obchod s nimi je přísně střežen. Můžete si ho pořídit jak neprůsvitný, tak i průhledný. V Číně ho například mohli nosit pouze císařové, protože se věřilo, že dokáže zajistit dlouhověkost. Ocenit ho mohou děti, když ho budou nosit při bolesti zubů. A nejenom děti, ale také dospělí třeba při potížích se žaludkem, střevy, jícnem nebo oběhovým systémem.