Azurit

Je známý svou ohromující modrou barvou, která se během tisíciletí vyvíjela reakcemi mezi mědí, vodíkem, uhličitanem a kyslíkem. Azurit se vyznačuje hlubokými kontrastními odstíny modré, která pochází z jeho fúze s malachitem, blízce příbuzným minerálem, který obsahuje téměř stejnou chemii. V krystalovém léčení je azurit klenot, pokud jde o posílení kreativity a vnitřní moudrosti, protože čistí a aktivuje čakru třetího oka.

Azurit, velmi vyhledávaný krystal ve světě drahých kamenů

Chcete-li nasměrovat léčivé vlastnosti azuritu, umístěte jej do své kanceláře nebo studia, abyste měli neustálý tok jeho silné energie. Protože stimuluje kreativitu a zvyšuje intuici, je kámen Azurit vynikající pro použití jako studijní pomůcka nebo při pracovním sezení ve studiu. Než začnete pracovat na projektu, sedněte si klidně s kamenem na dvacet minut, abyste mohli těžit z jeho inspirativní energie.

Nejprodávanější

Dětský náramek Azurit - 4 mm kuličky #654 - z přírodních kamenů
 
159 Kč
Náramek Azurit - 6 mm kuličky #471 - z přírodních kamenů
 
229 Kč
Náramek Azurit - 8 mm kuličky #465 - z přírodních kamenů
 
259 Kč
6 položek celkem
Dětský náramek Azurit - 4 mm kuličky #654 - z přírodních kamenů
159 Kč
Kód: 58353
Náramek Azurit - 4 mm kuličky #453 - z přírodních kamenů
199 Kč
Kód: 49630
Náramek Azurit - 6 mm kuličky #471 - z přírodních kamenů
229 Kč
Kód: 49648
Náramek Azurit 4 mm fazetovaný z přírodních kamenů #147
239 Kč
Kód: 33648
Náramek Azurit - 8 mm kuličky #465 - z přírodních kamenů
259 Kč
Kód: 49642

Vycházíte ze zenové tradice meditace, díváte se na kámen a všímáte si jakýchkoli myšlenek nebo pocitů, které se objeví. Mějte notebook po ruce pro případ, že byste si chtěli zapsat poznámky, které by vám později mohly pomoci. Poté jemně nechte tyto myšlenky a pocity zmizet a začněte rytmicky dýchat, přičemž dbejte na vdechování pozitivity a vydechování negativních myšlenkových vzorců, které vás zdržují od vašeho přirozeného stavu.

Pokud máte problémy s komunikací, kombinace azuritu a malachitu je vynikající pro vyvážení srdeční a krční čakry. Chcete-li směrovat léčivé vlastnosti azuritu, vytvořte posvátný léčivý prostor bez nepořádku. Lehněte si do pohodlné polohy, položte kámen na hrdlo nebo temeno hlavy a nechte jeho silnou léčivou energii uklidnit oblast a podpořit hlas.

Význam azuritu v krystalovém léčení je také prospěšný, pokud máte problémy se soustředěním, protože zvyšuje intuici a duchovní moudrost tím, že pomáhá očistit mysl od negativních psychických trosek a myšlenkových vzorců, které vám již déle neslouží. Abyste udrželi rovnováhu s touto jedinečnou kombinací minerálů, držte kámen v levé ruce a všimněte si, jak se cítí na kůži. Některé vlastnosti, které je třeba hledat, jsou teplota a vibrace.

Dokončete rituál zakrytím kamene pravou rukou. Při uzdravování krystalovými kameny, držení kamene tímto způsobem pomáhá udržovat rovnováhu jin-jang, protože levá ruka vnímá jeho energii, zatímco pravá je živá a dynamická. Klidně dýchejte, zavřete oči a pociťujte neuvěřitelné bílé světlo naplňující vaše tělo a ducha mírem a klidem. Pokud vás během tohoto terapeutického sezení napadnou negativní myšlenky, jemně je nechte roztát pomocí dětské spontánnosti ducha. Pokud se objeví škodlivé myšlenky, jednoduše je odhoďte jako dítě, které hodí míč přes hřiště.

Stylový způsob, jak mít neustálý přístup k léčivým vlastnostem tohoto pozoruhodného drahokamu, je nošení azuritových šperků. Tímto způsobem budete vždy v každodenním kontaktu s jeho inspirativními vlastnostmi. Kdykoli zažijete kreativní bloky, podívejte se na svůj náramek nebo držte korálky náhrdelníku a vnímejte inspirativní vibrace tohoto vzácného a krásného kamene. Představte si, že to pročišťuje a aktivuje čakru třetího oka, energetické centrum spojené s duchovním vědomím a kreativitou.

Význam azuritského kamene je odvozen od slova „azurový“, což znamená „nebesky modrá“, a představuje jeho ohromující a výrazné odstíny hlubokých, klenotově laděných barev. Jeho modrá safírová barva má tendenci po odhalení zesvětlit nebo zezelenat ultrafialovým paprskům nebo nadměrné vlhkosti, a proto je důležité jej udržovat na suchém místě mimo sluneční světlo. Má také tvrdost 3,5 až 4, takže s azuritem vždy zacházejte opatrně.