Morganit

Nejprodávanější

14 položek celkem
Přívěsek žraločí zub - zkamenělý #43
47 Kč
Kód: 31215
Tromlovaný kámen Morganit S velikost 10 - 30 mm - Afrika #169 Kód: 22180/1KS
Náušnice Morganit #54
Náušnice Morganit #54
IHNED k odeslání (>10 ks)
79 Kč
Kód: 22798
Přívěsek z kamene Morganit vel. S #42
Přívěsek z kamene Morganit vel. S #42
IHNED k odeslání (>10 ks)
93 Kč
Kód: 31203
Náramek Morganit MIX tromlovaný #09 - z přírodních kamenů
99 Kč
Kód: 19045
Náramek Morganit MIX tromlovaný TOP #368 - z přírodních kamenů
139 Kč
Kód: 45911
Tromlovaný kámen Morganit MIX XS velikost 8 - 16 mm - Nigérie #601 Kód: 59775/100
Náhrdelník sekaný dlouhý - Morganit - tromlovaný - #112
249 Kč
Kód: 46108
Náramek Morganit MIX valounky #219 z přírodních kamenů
269 Kč
Kód: 33572

Čistý nebo líbezně růžový minerál, který může pomoci harmonizovat váš vztah s partnerem nebo partnerkou a navodit příjemnější atmosféru a pomoci.

Původ a výroba minerálu Morganit

Přezdívá se mu také růžový smaragd, ale název dostal po svém objeviteli, který byl milovníkem drahokamů. Žil na počátku dvacátého století a jmenoval se J. P. Morgan. Ještě ale v devatenáctém století, než byl identifikován, se hojně vyvážel z Madagaskaru. Pokud bychom se ho rozhodli rozpoznat sami, měli bychom hledat růžové, pastelové zabarvení, kterým právě tento minerál Morganit vyniká. Také broskvová a lososová barva je pro tento druh minerálu specifická. Hojně se tedy zejména pro tuto jeho barvu využívá ve šperkařství, dá se brousit do mnohých tvarů, takže je právě na toto využití ideálně zvolenou surovinou. Jeho naleziště bychom dále hledali v Brazílii, Číně, Afgánistánu, Thajsku, Rusku i v USA.


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Osobním kamenem znamení vah

Pokud bychom se chtěli zabývat duševním významem a léčebným účinkům, které drahý kámen Morganit nabízí nebo je jimi specifikován, budeme ho spojovat právě s citem zvaným láska. A byla by to láska nejenom k někomu druhému, ale také láska k sobě, ke své podstatě. Může stimulovat i sexuální pocity a zlepšovat vztahy mezi partnery. Zlepšuje porozumění mezi nimi. Nejen, že je ideální pro osoby ve znamení vah, ale také pro blížence, vodnáře nebo ryby. Přináší také moudrost. Co se týče fyzických záležitostí, může pomoci s plícemi nebo s astmatem. Čistí se pod proudem tekuté vody, jako řada jeho příbuzných minerálů. Nabít ho můžete na nepřímém světle, aby nepřišel o svoje specifické zbarvení, což by přímé sluneční záření bohužel zařídilo. Sestavte si společně s ním ideální náramek, kde budete kombinovat minerály, jež specifikují vaši osobnost nebo které se dokáží zaměřit na váš psychický duševní stav nebo na zdravotní peripetie, které vás v současnosti zrovna trápí. Pokud ho budete nosit jako přívěšek na krku co nejblíže vašemu srdci, tedy plicím, podaří se vám umocnit jeho účinek.