Chalkopyrit

Chalkopyrit svým zbarvením připomíná duhu – lze jej vidět zejména jako odstíny žluté, zelené a šedé. Pokud je Chalkopyrit vystaven kyselině, tak jeho zbarvení se změní na tmavě fialovou, modrou, fialovou a žlutou. Je to krystal, který je složen ze sulfidu měďnatého, mědi. Své zbarvení získává oxidací povrchu. Poprvé byl objeven v roce 1725 panem J.F. Henckelem. Své pojmenování dostal z řeckých slov „měď“ a „mosaz“.

Nejprodávanější

Chalkopyrit surový 4 - 6 cm TOP kvalita
Chalkopyrit surový 4 - 6 cm TOP kvalita
IHNED k odeslání (>10 ks)
Kód: 29623/1KS
 
od 197 Kč
1 položek celkem
Chalkopyrit surový 4 - 6 cm TOP kvalita
Chalkopyrit surový 4 - 6 cm TOP kvalita
IHNED k odeslání (>10 ks)
od 197 Kč
Kód: 29623/1KS

Jeho léčivé účinky

Chalkopyrit je kámen kreativity, flexibility a inovace. Mnozí léčitelé věří, že pomáhá vytvářet nová přátelství a najít ztracené předměty. Také vám umí pomoci, když se náš každodenní život stal všedním – stimuluje různé nové tvůrčí procesy a poskytuje nám nové nápady.

Jeho využití je prospěšné i při zdlouhavých léčebných procedurách jako například chemoterapie nebo opakované chirurgické zákroky. Je to detoxikační kámen, který může pomoci i při zánětech, horečkách, bronchitidě a poruchám mozku.

Je spojením s Venuší (krása) a Marsem (síla). Z tohoto důvodu umí Chalkopyrit prospět lidem, kteří působí v módním, prodejním nebo mediálním průmyslu. Jeho síla Vám pomůže, pokud začínáte s fitness nebo s bojovými uměními.

Kombinování s jinými křišťály

Chalkopyrit je velmi silným meditačním nástrojem, ale je všeobecně známo, že jej lze kombinovat s jinými křišťály pro zvýšení účinků. Například jeho přítomnost s Vltavínem může pomoci s transformačními energiemi, které v sobě nese Chalkopyrit, a učinit tak novou změnu ve vašem životě o něco jednodušší.

Oba tyto křišťály Vám umí pomoci zapojit srdce do jakéhokoli rozhodnutí, které se právě chystáte provést. Ujistěte se, že tyto krystaly očistíte, když je budete používat delší dobu.