Křemen

Nejprodávanější

Náramek Křemen jahodový 4 mm fazetovaný TOP kvalita #135 z přírodních kamenů
 
189 Kč
(156 Kč bez DPH)
Náramek Křemen jahodový 3 mm fazetovaný #75 z přírodních kamenů
 
189 Kč
(156 Kč bez DPH)
Náramek Křemen jahodový 4 mm fazetovaný #19 z přírodních kamenů
 
169 Kč
(140 Kč bez DPH)
6 položek celkem
Náramek Křemen jahodový tromlovaný #11 - z přírodních kamenů
99 Kč –38 %
50 Kč bez DPH
61 Kč
Kód: 19047
Srdce Modrý Křemen 40x40 mm - srdce z Křemene #01
239 Kč –31 %
136 Kč bez DPH
165 Kč
Kód: 9231
Náramek Křemen jahodový 4 mm fazetovaný #19 z přírodních kamenů
140 Kč bez DPH
169 Kč
Kód: 33571
Náramek Křemen jahodový 3 mm fazetovaný #75 z přírodních kamenů
156 Kč bez DPH
189 Kč
Kód: 33573
Náramek Křemen jahodový 4 mm fazetovaný TOP kvalita #135 z přírodních kamenů
Novinka
156 Kč bez DPH
189 Kč
Kód: 33733
Tromlovaný kámen Křemen Jahodový Jumbo XL velikost 70 - 110 mm - Brazílie #238 Kód: 35328/1KS

Křemen se řadí mezi nejrozšířenější nerosty vůbec. Pro své různorodé zbarvení se hodí nejen pro výrobu různých zajímavých šperků, kterým dodá zajímavý vzhled. Křemen je typický svými odstíny od čiré a mléčné barvy, přes světle hnědou až po tmavě hnědou barvu. Kromě toho, že je tento minerál tak rozšířený, je také mimořádně významný. Patří totiž mezi nejúčinnější krystaly a vyznačuje se silným účinkem na zesílení různých energií. Ohromí vás však ještě po mnoha dalších stránkách. Setkat se můžete s křemenem obecným a křemenem mléčným. Stejně jako křišťál je i křemen univerzálním kamenem, a tak se hodí úplně pro všechna znamení zvěrokruhu. 


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Účinky křemene na psychiku i fyzické zdraví

Křemen je jako stvořený pro odpočinek, relaxaci a meditování, a to z toho důvodu, že napomáhá navodit klidnou mysl a srovnat myšlenky. Pomáhá zlepšovat schopnost soustředění a koncentrace. Dokáže nasměrovat tělo správným směrem do dokonalé harmonie a vyrovnané energie. Odstraňuje únavu a umožňuje tělu vyplavovat endorfiny, známé také jako „hormony štěstí“. Navozuje tedy pocit radosti, spokojenosti a lepší nálady.

Po zdravotní stránce křemen výrazně posiluje imunitní systém, podporuje správnou činnost srdce a oběhového systému. Blahodárně působí také na činnost plic a orgánů trávicího systému. Navozuje příjemné usínání a klidný spánek. V případě potíží s usínáním nebo se spánkem samotným ho v noci jednoduše umístěte v blízkosti vaší hlavy.

Křemen se hodí i pro harmonizování prostoru. Stačí ho jen umístit kamkoliv v místnosti. Do každé ruky vezměte jeden křemen, pokud jste nervózní a ve stresu.

Čištění a nabíjení křemene pro zachování jeho maximální účinnosti

Stejně jako jiné drahé kameny je i křemen nutné pravidelně čistit a nabíjet, což je důležité pro jeho maximální účinnost a léčivé schopnosti. Očištění provádějte tak, že křemen ponechte v misce s vodou ideálně přes noc. Poté jej omyjte pod proudem vlažné vody, osušte a nabíjejte na přímém slunečním svitu.