Antofylit

Antofylit

Minerál antofylit je kámen podporující uvolnění napětí, pomáhá při procesu zbavování se závislostí, křivd a podobných emocí vůči jiným i sobě. Pomáhá umělcům a spisovatelům, kteří pociťují tvůrčí krizi a chtějí dodat textům jiskru.

Naleziště a zbarvení

Hlavním nalezištěm antofylitu je Finsko a USA, zejména Georgie a Severní Karolína. Je obvykle hřebíčkově hnědý, béžový, zelený, nazelenalý či hnědavě zelený. Jeho název pochází z latinského slova anthophyllumhřebíček. Antofylit je průhlednýprůsvitný a jeho vlastnosti se mění v závislosti na obsahu železa ve struktuře kamene. Nachází se hlavně v břidlicích a rule bohatých na hořčík.


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Účinky antofylitu

Antofylit je receptivní kámen, který se využívá na potlačení stresu, navození klidu, pro ochranu, bezpečí a uzemnění, pro podporu intuice, empatie, kreativity, inspirace, odvahy, sebedůvěry, sebepoznání, osobní moci a síly. Na fyzické úrovni harmonizuje tlusté střevo a spodní část trávicího traktu. Pomáhá tělu od bolestí hlavy, účinně vstřebat živiny, regenerovat buňky, zlepšit zrak i funkce mozku. Minerál antofylit je přiřazen planetám Jupiter a Neptun a elementu vody.

Vlastnosti antofylitu

Je kamenem čistoty, zbožnosti a šperkem králů. Má vysoké spirituální vibrace, očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, navozuje klidný spánek a příjemné sny. Zahání negativní emoce i pocit viny, tiší strach, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje pocit naděje, bystří mysl a je kamenem ryzí a emocionální lásky posilující věrnost. Pomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, podporuje rozhodnost a proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu, drogových a jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Způsoby využití minerálních kamenů

  • Kámen se dá nosit jako šperk v přívěsku či náramku, nebo jen v kapse.
  • Můžete jej přikládat na určité místo na těle nebo čakru.
  • Jako dekorace v interiéru neutralizuje negativní energie v prostoru.
  • Kámen nese vibrace a účinkuje na duchovní úrovni při meditaci.
  • Pod polštářem navozuje klidný spánek a příjemné sny.
  • Výluhy z kamenů je možné pít a používat k potírání kůže nebo koupelím.

Voda z výluhu má prokázané regenerační schopnosti a energeticky se mění. Předtím kámen očistěte, nabijte a ponořte na 12 hodin do karafy s vodou přes noc.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení