Antofylit

Antofylit je kamenem čistoty, zbožnosti a šperkem králů. 

Má vysoké spirituální vibrace, očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, navozuje klidný spánek a příjemné sny. Zahání negativní emoce i pocit viny, tiší strach, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje pocit naděje, bystří mysl a je kamenem ryzí a emocionální lásky posilující věrnost. Pomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, podporuje rozhodnost a proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu, drogových a jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Minerál antofylit je kámen podporující uvolnění napětí, pomáhá při procesu zbavování se závislostí, křivd a podobných emocí vůči jiným i sobě. Pomáhá umělcům a spisovatelům, kteří pociťují tvůrčí krizi a chtějí dodat textům jiskru.

Naleziště a zbarvení

Hlavním nalezištěm antofylitu je Finsko a USA, zejména Georgie a Severní Karolína. Je obvykle hřebíčkově hnědý, béžový, zelený, nazelenalý či hnědavě zelený. Jeho název pochází z latinského slova anthophyllumhřebíček. Antofylit je průhlednýprůsvitný a jeho vlastnosti se mění v závislosti na obsahu železa ve struktuře kamene. Nachází se hlavně v břidlicích a rule bohatých na hořčík.

Účinky antofylitu

Antofylit je receptivní kámen, který se využívá na potlačení stresu, navození klidu, pro ochranu, bezpečí a uzemnění, pro podporu intuice, empatie, kreativity, inspirace, odvahy, sebedůvěry, sebepoznání, osobní moci a síly. Na fyzické úrovni harmonizuje tlusté střevo a spodní část trávicího traktu. Pomáhá tělu od bolestí hlavy, účinně vstřebat živiny, regenerovat buňky, zlepšit zrak i funkce mozku. Minerál antofylit je přiřazen planetám Jupiter a Neptun a elementu vody.

Způsoby využití minerálních kamenů

  • Kámen se dá nosit jako šperk v přívěsku či náramku, nebo jen v kapse.
  • Můžete jej přikládat na určité místo na těle nebo čakru.
  • Jako dekorace v interiéru neutralizuje negativní energie v prostoru.
  • Kámen nese vibrace a účinkuje na duchovní úrovni při meditaci.
  • Pod polštářem navozuje klidný spánek a příjemné sny.
  • Výluhy z kamenů je možné pít a používat k potírání kůže nebo koupelím.

Voda z výluhu má prokázané regenerační schopnosti a energeticky se mění. Předtím kámen očistěte, nabijte a ponořte na 12 hodin do karafy s vodou přes noc.