Chalkantit - Modrá skalice

Modrá barva má několik svých odstínů. Na někoho působí chladně, pro jiného je výrazem svobody a čistého nebe. Ovšem z modrého minerálu přechází doslova zrak.

Drahý kámen chalkantit

Chalkantit neboli se mu jinak říká modrá skalice, což je daleko známější výraz, je v podstatě výrazně sytě modrý minerál. V přírodě ho naleznete ve velmi suchých oblastech a tato přírodní verze je vždy jen velmi drobně krystalovaná nebo spíše zrnitá. Také se dá nalézt ve formě tenkých povlaků a filmů.  Vzniká zvětráváním měděných rud, kdy samozřejmě vše ovlivní ještě srážky. Minerál je snadno rozpustný ve vodě, kdy jeho roztok má typickou modrou barvu a samozřejmě ve zředěné formě je známý i v dnešní době jako ochranný prostředek.

Větší krystaly jsou naprosto úchvatné

 Nejsou výjimkou větší krystaly, které jsou skutečně nádherné a mají také výrazně sytou modrou barvu. Častokrát jsou i na různých podložkách, jako je struska a podobně. Nicméně tyto kameny jsou uměle vypěstované, ačkoliv i to dá pořádně zabrat. Jsou příliš náchylné a skutečně stačí vlhkost a jejich krása se začne rozplývat. Nebo naopak i příliš velké teplo rovněž způsobí jejich znehodnocení. Dají se ale poté nějakým způsobem uchovat? Ještě je skvělá možnost je zalít nebo přelít pryskyřicí, která bude držet jejich krásu a poté se dá s takovým minerálem pracovat.  

Je důvod proč si chalkantit pořídit

I když je tento drahý kámen chalkantit citlivý na prostředí, má význam si ho pořídit. Tyto třpytivé kousky modrého skvostu se samozřejmě hodí ke sběratelským účelům, ale také vyniká léčivými schopnostmi.

  • Pomáhá vnést do situací předvídavost, schopnost vidět věci trochu jinak, jak se dějí ve skutečnosti, například vidět do hloubky duše jiných lidí.
  • Umí podpořit tak, že získáte to, co chcete.
  • Snadněji uděláte věci i takové, do kterých se vám rozhodně nechce.
  • Je to skvělý antioxidant.
  • Pomáhá udržet pružnost cév.
  • Posiluje pohlavní orgány.
  • Pomáhá při plísních chodidel a nehtů.
  • Rozhodně není náhradou lékařské nebo odborné péče, ale pomáhá v dalších jiných oblastech tomu, kdo mu věří.

A kdo chce, tak si může blankytně modré krystaly chalkantitu pořídit domů jako velmi zajímavý a jedinečný interiérový prvek.