Aktinolit

Aktinolit a křišťál v dokonalé kombinaci

Aktinolit je unikátní kámen bílé, šedé či zelené barvy tvořící jehlicovité krystaly a pro esoteriky je světlem v temnotě. Zahání obavy, pomáhá znovu nalézt ztracenou cestu ke svým cílům, vizím a snům, předcházet pocitům osamění a odcizení, otevřít srdce druhým a při společenských kontaktech nastavit přátelské vibrace.

Co je aktinolit

Aktinolit je minerál metamorfovaných hornin ze skupiny klinoamfibolů, pojmenovaný v roce 1794 Richardem Kirwanem názvem vycházejícím z řeckého aktina - paprsek a lithos - kámen. Někdy se mu říká zářivý kámen, smaragdit, tremolit či smaragdový provázek. Má podobu sloupcovitých až jehlicovitých krystalů, zrnité a vláknité masy či snopkovitého útvaru. Hlavními složkami minerálu jsou železo a křemík, proto má nejčastěji zelenoušedozelenou barvu. Mírní potíže s vlasy, vlasovou pokožkou i kůží na celém těle a pomáhá při mykózách a ekzémech.

#ShowMore#

Účinky aktinolitu

Aktinolit je kámen psychické i fyzické ochrany, pomáhá překonávat těžké situace, stres, traumata, úrazy i nemoci. Rozvíjí kreativitu, zvyšuje sebevědomí, vnáší do života nadhled a ochraňuje své majitele. Zahání negativní myšlenky, podporuje pozitivní myšlení a zdravou asertivitu. Uvádí tělo, mysl a duši do rovnováhy a harmonizuje tělesné funkce v našem těle. Často je nazývám paprskovým kamenem, kvůli jeho podobě i způsobu pronikání čisté energie skrze auru. Propojí vás s ostatními lidmi i s vesmírem, upevní toleranci a vzájemné porozumění.

Magické vlastnosti

Aktinolit byl lidem známý již od starověku. V Číně lidé věří, že aktinolit umí změnit a přitáhnout správný osud. Na Uralu nalezení aktinolitu přináší bohatství, slávu, úspěch a naplnění vašich tužeb. Afričtí šamani jeho magické vlastnosti s efektem kočičího oka používají k odhalení lži. Pokud mluvíte pravdu, kámen ve vaší dlani začne světélkovat. Aktinolit se hodí hlavně pro Blížence, Kozorohy, Štíry a Ryby.

Aktinolit a křišťál v jedinečné kombinaci

Křišťál je kámen zdraví, štěstí, lásky a bohatství, přináší energii, odbourává negace, čistí a harmonizuje čakry i celé tělo. Posiluje účinky jiných kamenů a zesiluje toužebné myšlenky, meditace a modlitby. Vytváří harmonii, pohodu a ochranu, rozvíjí duchovno a duševní inteligenci. Křišťál s aktinolitem je výjimečná kombinace pro nalezení vlastní správné cesty a je vhodný jako ochranný talisman.

Nejprodávanější

2 položek celkem
Náramek Křišťál s Aktinolitem 4 mm kuličky #141 z přírodních kamenů Kód: 33746
Náramek Křišťál s Aktinolitem 6 mm kuličky #414 z přírodních kamenů Kód: 47330