Gagát

Nejprodávanější

Hmatka Gagát 35 - 40 mm #54 placička
Hmatka Gagát 35 - 40 mm #54 placička
IHNED k odeslání (>5 ks)
Kód: 23062
 
61 Kč
(50 Kč bez DPH)
1 položek celkem
Hmatka Gagát 35 - 40 mm #54 placička
Hmatka Gagát 35 - 40 mm #54 placička
IHNED k odeslání (>5 ks)
50 Kč bez DPH
61 Kč
Kód: 23062

Černý gagát má velké ochranitelské schopnosti. Zahání zlé síly, a navíc dá pozor na vaše finance. Stačí ho nosit u sebe nebo ho dát na vhodné místo.

Gagát – kámen Vikingů

Výhody a pozitivní vliv minerálu, kterým je gagát, poznali v dávných dobách také Vikingové, kteří ho využívali pro výrobu různých předmětů či šperků. Gagát má podobnou historii jako jantar, proto s ním byl často zaměňován a přezdívá se mu „černý jantar“. Jeho barva je voskově matná, černá nebo tmavě hnědá.

  • Jeho vznik byl zahájen před miliony let rozkladem dřeva ze stromů čeledi blahočetovitých.
  • Nejedná se tedy v pravém slova smyslu o kámen.
  • Jeho složení je podobné, jako u hnědého uhlí.

Další společnou vlastností je hořlavost. Nejvýznamnějšími ložisky gagátu se mohou pochlubit státy Utah, Rusko, Asturie (Španělsko), Francie a Německo.

Gagát se nacházel i v hrobech na území Čech

Ozdoby z gagátu se vyráběly také v antickém Římě. Při archeologických pracích se našly ozdoby nebo náboženské symboly z gagátu také na území Čech v neolitických hrobech. Pro svůj temný, a tak trochu ponurý vzhled je využíván na výrobu smutečních šperků. Po svém ovdovění ho nosila také britská královna Viktorie.


Více o léčivých účincích drahých kamenů a minerálů se můžete dočíst v knihách různých autorů viz. odkaz. Knihy - léčivé kameny a minerály. V těchto knihách se dočtete mimo jiné i o následujícím:

Gagát má velký význam v lidovém léčitelství

Gagátu byly v minulosti připisovány magické schopnosti. V Římě ho léčitelé ordinovali se svařeným vínem jako prostředek proti bolesti zubů. Věřili rovněž, že má moc zaplašit z jejich obydlí nebezpečné hady.

  • Gagát vás ochrání před zlými silami a negativní energií.
  • Dokáže zmírnit strach, smutek, deprese nebo nevysvětlitelné úzkosti.
  • Je to také ideální pomocník v nepříznivých životních situacích, na které bychom do budoucna nejraději zapomněli.

Má ale také velký ochranitelský vliv na finance a podnikání. Proto se doporučuje umísit ho v rohu místnosti nebo ho vložit do pokladny či trezoru. Ochránit své finance můžete například tím, že si do své peněženky umístíte placičku z gagátu. Nebo můžete tento ochranný talisman věnovat někomu, na kom vám záleží.