Naděje K30 - Doplněk z bylin pro ochranu a podporu činnosti jater 225ml #39 | Naděje

Kód: 31257
Výprodej
524 Kč / ks 433 Kč bez DPH 233 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestava bylin a pupenů rostlin k podpoře správné funkce jater a tím k dobrému trávení. Kúra pomáhá při rekonvalescenci po prodělaných jaterních onemocněních, podporuje detoxikaci. 

 

Kúra obsahuje

  • Bříza (P2)
  • Jalovec (P15)
  • Ostropestřec (T30)
  • Leuzea-maralí kořen (T24)
  • Žito (P50)

 

Užívání kúry

Současně užívat lahvičky ostropestřec, leuzea a bříza, po využtií lahvičky břízy vezmete místo ní jalovec a pokračujete v užívání s ostropestřecem a leuzeou, pokud vám dojdou tak bez nich. Po využití lahvičky jalovce vezmete žito a doužívat. Po doužívání doporučujeme pokračovací kúru K30A.

Kúra končí postupným využitím lahviček.

Bříza - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů břízy. Udržování normální hladiny cholesterolu v krvi, podpora funkce jater, ledvin a střevního traktu, usnadnění trávení a pročišťování těla.

 

Zajímavosti o bříze

Bříza je jedním z nejstarších stromů severní Evropy. Je to krásný, časně pučící, štíhlý strom. Již v mytologii hrály významnou roli její větvičky, neboť se věřilo, že probouzejí lásku. U severských národů je symbolem obnovení životní síly, zejména při použití pupenů, v Rusku byla symbolem zdraví. Je zde tradičním elixírem života bohatým na minerály. Bříza podporuje činnost jater, ledvin a střevního traktu, posiluje detoxikační procesy v těle. Usnadňuje trávení, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu.

Jalovec - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů jalovce. Posílení fyziologické odolnosti organismu při nepříznivých okolních podmínkách, podpora trávení, optimalizace metabolismu sacharidů a tuků.

 

Zajímavosti o jalovci

Je to stromek nebo keř oblíbený již dávnými generacemi. Jeho příznivé účinky znali již starověcí lékaři Galén, Hippokrates či nověji Hildegarda z Bingenu. Ve středověku jalovcová větvička chránila před zlými duchy, při morových ranách se zapalovalo jalovcové dřevo, aby se vyčistil vzduch. Účinné látky jsou v plodech -  jalovčinkách, ale ještě více v dnes nejvíce používé pupenové tinktuře, která má pozitivní účinky na vnitřní orgány.

Jalovec posiluje fyziologickou odolnost organismu při nepříznivých podmínkách okolního prostředí. Podporuje trávení, příznivě působí na metabolické procesy sacharidů a tuků.

Ostropestřec mariánský - tinktura z byliny

Tinktura z byliny ostropestřec. Upevnění zdraví a funkce jater, ochrana jaterní tkáně, podpora detoxikačních účinků jater, trávení a pročišťování těla, příznivé ovlivnění stavu a funkce srdce.

 

Ostropestřec – zajímavosti

Ostropestřec je pěstovaná léčivka původem ze Středomoří. Je to dvouletý dekorativní bodlák, jehož plody – nažky se zpracovávají produkty příznivě působící na různé tělní orgány.  Hlavní obsahovou složkou je sylimarin, což je směs flavonoidů s jednotlivými složkami silybinin,  silydianin a silycristin. Dále se hojně vyskytují aminy tyramin a histamin a fenolická látka kvercetin. Nejúčinnější a proto i nejvíce používanou formou výrobku z ostropestřce jsou lihové tinktury ze semen a z mladých klíčků. Ostropestřec působí blahodárně na trávicí soustavu, zejména na játra. Podporuje jejich funkci a detoxikační aktivitu, chrání jaterní tkáň. Usnadňuje trávení, je výborným prostředkem pro pročišťování těla. Příznivě působí i na stav a funkci srdce.

Leuzea /Maralí kořen/ - tinktura z byliny

Tinktura z byliny Leuzea, neboli Maralí kořen. Posilování tělních funkcí, tonizace organismu, příznivý vliv na imunitu, kardiovaskulární systém, stimulace duševních schopností, posílení adaptačních schopností při stresu.

Leuzea (Maralí kořen) - zajímavosti

Již první ruští osadníci zjistili, že jeleni maralové na podzim vykopávají kořeny této rostliny a s chutí je požírají. Mezi Altajci se traduje, že pomáhá udržovat zdravý organismus a omlazuje. Leuzea saflorová je víceletá bylina, která připomíná náš bodlák s pěkným světle fialovým květenstvím. Zpracovávají se hlavně kořeny, které obsahují ekdysteroidy, silice, třísloviny, kumariny, flavonoidy, alkaloidy.

Prakticky důležité jsou zejména seskviterpenické laktony, které jsou prokazatelně biologicky aktivní. Používá se v různé formě, často jako nálev, ale silnější účinky má tinktura. Leuzea prokazuje tonizační a imunostimulační účinky podobné ženšenu. Povzbuzuje mentální aktivitu, stimuluje životní procesy, pomáhá v adaptaci organismu na stres. Příznivě ovlivňuje činnost srdce a cév.

Žito seté - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů žita setého. Ochrana jaterní funkce, podpora jaterní činnosti. 
 

Žito seté - zajímavosti

Žito seté je tradiční kulturní plodina, která se u nás staletí pěstuje pro semena, zpracovávající se na mouku pro přípravu chleba a pečiva. Teprve v posledních letech se semeno začalo využívat i v jiných formách, a to k přípravě doplňků pro podpůrné účely na lidský organismus. Klíčky z naklíčených semen obsahují spoustu významných látek, které pomáhají organismu chránit jaterní buňky a pomáhá udržovat normální jaterní činnost.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: