Naděje K36 - Doplněk z bylin pro posílení obranyschopnosti 225ml #49 | Naděje

Kód: 32230
Výprodej
524 Kč / ks 433 Kč bez DPH 233 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kúra obsahuje byliny s čistícím účinkem, posilující imunitní systém a obranyschopnost organismu. Doporučuje se i během ozařování a chemoterapie.  Při chemoterapii je vhodné doplnit tamaryškem, který podporuje krvetvorbu. 

 

Kúra obsahuje

  • Bříza (P2)
  • Eleuterokok - čertův kořen (T6)
  • Rakytník (T36)
  • Ořešák americký (P38)
  • Vřes (P48)

 

Užívání kúry

Současně užívat eleuterokok, rakytník, bříza, po využití lahvičky břízy vezmete ořešák a pokračujete v užívání s eleuterokokem a rakytníkem, pokud dojdou tak bez nich. Po využití ořešáku amerického vezmete nakonec vřes a vše doužívat. 

Kúra končí postupným využitím lahviček. Po skončení poslední lahvičky lze užívat pokračovací kúru K36A.

Bříza - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů břízy. Udržování normální hladiny cholesterolu v krvi, podpora funkce jater, ledvin a střevního traktu, usnadnění trávení a pročišťování těla.

 

Zajímavosti o bříze

Bříza je jedním z nejstarších stromů severní Evropy. Je to krásný, časně pučící, štíhlý strom. Již v mytologii hrály významnou roli její větvičky, neboť se věřilo, že probouzejí lásku. U severských národů je symbolem obnovení životní síly, zejména při použití pupenů, v Rusku byla symbolem zdraví. Je zde tradičním elixírem života bohatým na minerály. Bříza podporuje činnost jater, ledvin a střevního traktu, posiluje detoxikační procesy v těle. Usnadňuje trávení, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu.

Eleuterokok /čertův kořen/ - tinktura z byliny

Tinktura z čertova kořenu (Eleuterokok). Posílení obranyschopnosti, stimulace imunitního systému, adaptogenní vlastnosti, fyzické a psychické povzbuzení při únavě a vyčerpání, udržování normální hladiny krevního cukru.

 

Zajímavosti o čertově kořenu

Eleuterokok též zvaný čertův kořen se používá v Číně již několik tisíc let. Čínský císař Šen – nung o něm tvrdil, že umožňuje chromému dítěti okamžitě chodit. Pro západní svět se v posledních desítiletích stalo zajímavým jeho použití jako náhrada ženšenu. Na Sibiři se v tradičně využíval již ve starší minulosti, o čem svědčí i název „sibiřský ženšen“. Z rostliny se využívá hlavně kořen, i když také její ostatní části obsahují účinné látky.

Charakteristickou skupinou bioaktivních složek jsou tzv. eleuterosidy, dále se vyskytují sacharidy včetně škrobů, silice, pryskyřice, pektiny, antokyany a další látky. Lihový extrakt z rostliny posiluje obranyschopnost a imunitní systém.  Povzbuzuje fyzické a psychické síly při únavě, vyčerpání, rekonvalescenci a při regeneraci sil. Přispívá také k udržování normálního krevního oběhu a tlaku.

Rakytník řešetlák

Blahodárné působení na kůži a nadměrně suché sliznice, posílení srdce, stimulace imunitního systému, zvýšení obranyschopnosti, podpora metabolismu a střevní aktivity. 

 

 

Zajímavosti o rakytníku

Rakytník tvoří trnitý keř vysoký do 2 m, jeho původem jsou oblasti severní Evropy a střední a východní Asie, vysazuje se jako okrasný i užitkový keř i v dalších oblastech mírného pásma. Zmínky o jeho použití pocházejí již ze starého Řecka, kde jej přidávali do krmiva pro koně k podpoře přibývání na váze a pro lesklou srst. Od toho je odvozen i jeho latinský název Hippophae, což v překladu znamená lesklý kůň. Plod rakytníku se po staletí používal v Evropě a v Asii jako součást lidské potravy, i jako surovina pro výrobu různých podpůrných preparátů. Dnes je šťáva z bobulí rakytníku běžným nápojem v mnoha částech Evropy a Asie, je oceňovaná jak pro svoji svěží chuť, tak i pro vysoké nutriční hodnoty, zejména pro vysoký obsah bílkovin, vitamínů C, D, E, K a organických kyselin. Obdobně oblíbené jsou i rakytníkové džemy. Olej získaný z plodů je bohatý na vitamín E, karotenoidy, fytosteroly a polynenasycené mastné kyseliny alfa-linolenovou, gama-linolenovou a linolovou. List obsahující mj. flavonoidy se používá pro přípravu výživného čaje, různé výtažky a olej jsou hodnotnou surovinou pro kosmetické výrobky. O cenných vlastnostech oleje svědčí i skutečnost, že ruští kosmonauti používali na ochranu před kosmickým zářením právě krém obsahující olej z rakytníku. Rakytník působí blahodárně na kůži a nadměrně suché sliznice, přispívá k jejich správné funkci v oku, ústech i pochvě. Posiluje srdce, příznivě ovlivňuje cévy. Stimuluje imunitní systém, zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Podporuje metabolismus, příznivě působí na střevní trakt a střevní aktivitu.

Ořešák americký, černý - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů ořešáku černého. Lze jej využít podobně, jako ořešák královský. Udržování fyziologické rovnováhy tuků v krvi, kontrola metabolismu cholesterolu a triglyceridů, podpora pravidelné funkce střevního traktu, posílení odolnosti organismu při nepříznivých okolních podmínkách.

 

Zajímavosti o ořešáku černém

Je to obrovský strom dosahující výšky 50 m původem z východních oblastí Spojených států od Massachusetts až po Texas. Jeho plodem je tvrdý tlustostěnný ořech, právě pro svou tvrdost jsou plody využívány k řezbářským účelům. Pro podpůrné účely je využíváno jednak oplodí a v posledním období také pupeny zpracované pro výrobu tinktur. Ořešák americký má v podpůrných kúrách podobné využití jako ořešák královský.

 
Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: