Esenciální oleje

Esenciální oleje mají širokou škálu využití a těší se díky tomu velké oblibě. Jsou vhodné pro meditace, relaxaci, tradiční léčbu a mají své místo i v ezoterice. Na trhu je mnoho druhů olejů, od oleji s extrakty a vůní samostatných bylin po kombinace zaměřené na určitý výsledek (mixy pro jednotlivé čakry, meditaci, nebo třeba pokušení).

Způsob použití olejů je různý – můžete je kapat do aroma lampy, vetřít si pár kapek zředěného oleje do dlaní nebo ho kápnout třeba na šátek pro štěstí. Záleží hlavně, pro co olejíček používáte. Na relaxaci jsou vhodné například aroma lampy, v ezoterice je způsobů využití více.

Pozor ale na aplikaci na kůži nebo konzumaci! Před aplikací na kůži se ujistěte, že je olej, který máte, na ni určen a nikdy je nekonzumujte!

Nejprodávanější

23 položek celkem
Esenciální vonný olej Tuberosa 10 ml #59 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5235
Esenciální vonný olej Meloun 10 ml #58 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5234
Esenciální vonný olej Karibik 10 ml #50 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5226
Esenciální vonný olej Exotik 10 ml #47 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5223
Esenciální vonný olej Meruňka 10 ml #44 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5220
Esenciální vonný olej Mango 10 ml #35 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5211
Esenciální vonný olej Fantazie 10 ml #28 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5204
Esenciální vonný olej Ambra 10 ml #21 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5197
Esenciální vonný olej Bezinka 10 ml #18 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5194
Esenciální vonný olej Hruška 10 ml #16 - do aromalampy - koupele - potpourri Kód: 5192
Nahoru
Další produkty

 

Možnosti použití esenciálních olejů:

  • Aroma lampy – smíchejte 3-5 kapek vonného oleje a vody a nechte lampu zahřívat svíčkou. Voda s olejem se bude postupně vypařovat a krásně provoní celou místnost. Pozor ale, ať se vám voda úplně nevypaří, mohlo by dojít k poškození lampy nebo i požáru.
  • Masáž – pro masáž i vtírání olejů do kůže platí stejná pravidla. Esenciální olej vždy nařeďte nosným olejem v poměru 5-10 kapek esenciálního na 5 ml nosného oleje a u každého nového oleje zkuste na vnitřní straně paže alespoň 3 hodiny před širší aplikací na malém místě, zda vám olej nevyvolá negativní reakce.
  • V sauně – do vody v sauně nakapejte 3-5 kapek esenciálního oleje a navoďte tak příjemnou atmosféru a umožněte své pokožce vstřebat přírodní látky z olejů z vlhkého horkého vzduchu.
  • Do koupele – do teplé vany (ne horké – kolem 30 °C) nakapejte 20 kapek oleje a po dobu maximálně 30 minut si užívejte příjemnou vůni, která vám napomůže k absolutní relaxaci.
  • Inhalace – oleje můžete i inhalovat v páře po přidání 5-10 kapek do 100 ml 60-70 °C vody.