Naděje K31A - Doplněk z bylin pro harmonizaci kardiovaskulární soustavy - pokračovací 175ml #42 | Naděje

Kód: 32212
Výprodej
438 Kč / ks 362 Kč bez DPH 250 Kč / 100 ml
IHNED k odeslání (2 ks)
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokračovací kúra z bylin a pupenů rostlin příznivě ovlivňuje stav srdečně-cévního systému. Příznivě působí na stav srdce, podporuje krevní oběh, krvetvorbu, dodává vitalitu a energii. Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu, zvyšuje propustnost cévních kapilár pro rozváděné látky. 

 

Kúra obsahuje

  • Bříza (P2)
  • Měsíček-kopřiva (T27)
  • Jmelí (T13)
  • Líska (P29)

 

Užívání kúry

Současně užívat měsíček-kopřiva, jmelí a břízu, po využití lahvičky břízy vezmete lísku a vše doužívat. Užívání doporučujeme začít startovací kúrou K31.

Kúra končí postupným využitím lahviček.

Bříza - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů břízy. Udržování normální hladiny cholesterolu v krvi, podpora funkce jater, ledvin a střevního traktu, usnadnění trávení a pročišťování těla.

 

Zajímavosti o bříze

Bříza je jedním z nejstarších stromů severní Evropy. Je to krásný, časně pučící, štíhlý strom. Již v mytologii hrály významnou roli její větvičky, neboť se věřilo, že probouzejí lásku. U severských národů je symbolem obnovení životní síly, zejména při použití pupenů, v Rusku byla symbolem zdraví. Je zde tradičním elixírem života bohatým na minerály. Bříza podporuje činnost jater, ledvin a střevního traktu, posiluje detoxikační procesy v těle. Usnadňuje trávení, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu.

Měsíček-kopřiva - tinktura z bylin

Antimikrobní účinky, revitalizace kůže, podpora funkce dýchacích cest, jater a tenkého střeva, povzbuzení při stresu a vyčerpání, oddalování nástupu projevů pokračujícího věku. Příznivé působení na srdce, krevní oběh a na složení krve, na imunitní systém, prostatu.

 

Složení tinktury

Měsíček lékařský

Měsíček je původem domácí rostlinou pravděpodobně na jihu Evropy a ve Východní Asii.  Lidé jej používají již po celá staletí, počátky jeho využití pro podpůrné účely sahají až do doby antického Řecka a i u nás se pěstuje již po mnoho století. Používá se květ, pro přípravu tinktur pak nerozvitý květ – pupen. Květ i celá rostlina obsahuje řadu účinných látek jako karotenoidy, silice, kyselinu salicylovou, triterpenové saponiny, flavonoidové glykosidy, hořčiny calenden a calendulin, vitamín C, sliz, flavonoidy a další. V minulých letech bylo provedeno několik vědeckých studií, které se snažily zjistit další možnosti použití pro revitalizaci lidského organismu. Podle současných poznatků měsíček vyniká pročišťujícími účinky, podporuje revitalizaci kůže a sliznic. Blahodárně působí na podrážděné dýchací cesty, na sliznice a kůži. Podporuje funkci jater a tenkého střeva, zklidňuje organismus při reakcích z přecitlivělosti na vnější podněty. Usnadňuje překonávání stresu a vyčerpání, oddaluje nástupu projevů pokračujícího věku.

 

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá je plevelná rostlina dorůstající výšky i přes jeden metr. Tato rostlina má bohatou historii používání a její velmi příznivé účinky na organismus jsou v současné době opět doceňovány. V listech i celé rostlině se nachází spousta biologicky účinných látek jako karotenoidy, flavonoidy, organické kyseliny, aminy (např. serotonin, histamin aj.) a také vysoká koncentrace vitamínů.

Šíře působení kopřivy na organismus je mimořádná. Podporuje krvetvorbu a krevní oběh, posiluje obranyschopnost a činnost imunitního systému, zklidňuje podrážděné průdušky, pomáhá při vykašlávání. Dodává tělu vitalitu a energii, příznivě ovlivňuje srdce, snižuje pocit těžkých nohou. Napomáhá revitalizaci pokožky, omezuje tvorbu lupů. Pomáhá udržovat prostatu v normálním stavu.

Jmelí - tinktura z byliny

Tinktura z jmelí. Podpora cévního systému, periferního krevního oběhu v cévních kapilárách, kontrola metabolismu tuků – udržování hladiny cholesterolu a krevních lipidů.

 

Zajímavosti o jmelí

Jmelí je známý vždyzelený poloparazitický keřík, který roste na kmenech a větvích listnáčů i jehličnanů. Za nejkvalitnější se považuje jmelí hlohové, dubové, borovicové. Sbírají se hlavně listy a důležitá je rovněž doba sběru, kdy nejhodnotnější surovinu poskytne sběr březnový a prosincový. K nejvýznamnějším účinným látkám patří cholin, acetylcholin, různé pryskyřice, kyseliny viscinové, organické kyseliny, flavonoidy a další.

Jmelí se využívá v podobě prášku či macerátu, nejlépe však jako lihová tinktura, jež působí příznivě na stav cév. Pomáhá udržovat krevní oběh v krevních kapilárách a zvyšuje jejich propustnost pro rozváděné látky. Přispívá rovněž k regulaci metabolismu cholesterolu a triglyceridů.

Líska obecná - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů lísky obecné. Velmi vhodný prostředek pro péči o urogenitální systém mužského organismu, příznivé působení na cévní stěny, normalizace hladiny cholesterolu, tonizace organismu, posílení sexuální potence.

Zajímavosti - líska obecná

Líska pocházející z Evropy roste jako keř dorůstající výšky přes 10 m. Jsou s ní spjaty počátky dějin našeho národa: podle pověsti orající Přemysl zabodl do země lískový prut, z něhož časem vyrostla mohutná Přemyslova líska. Podle Hildegardy byla symbolem plodnosti, podle jiné pověry olej z lísky vypuzuje z těla parazity.

Využívají se z ní oříšky jako potravina, ale nejvýraznější účinky byly zjištěny u listových pupenů listů, čehož je využíváno při výrobě pupenových tinktur. Líska blahodárně ovlivňuje mužský urogenitální systém, posiluje sexuální potenci. Pomáhá revitalizovat cévní stěny, snižuje hladinu cholesterolu, přispívá k tonizaci organismu.

 
 
Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: