Chryzokol

Chryzokol - nádherný zelenomodrý kámen

  • Chryzokol se považuje za obdobný kámen jako je tyrkys.
  • Má podobné vlastnosti jako malachit a azurit.
  • Staří kněží dávnověku ctili chryzokol jako svatý kámen. Byl nošen jako amulet.
  • V indiánských kulturách měl chránit před úrazy a posilovat tělesnou odolnost.
  • Jeho svěží krása symbolizuje lásku a harmonii.
  • V meditaci chryzokol pomáhá soustředit se, uklidnit se a zastavit myšlenky.

Chryzokol je citlivý na vysoké teploty a proto ho po očistě vlažnou vodou vystavujeme pouze nepřímému slunci.

Měli jste někdy pocit, že váš život žijete na hodnotě autopilotu? Snili jste o novém začátku v oblasti svého života, ale nenašli jste motivaci to skutečně uskutečnit? Pro každého, kdo je zoufale připraven na změnu, je chryzokol spojenec.

Nejprodávanější

Chryzokol 1 1
Kartička s popiskem kamene Chryzokol #89
IHNED k odeslání (>10 ks)
Kód: 59155
 
5 Kč
Chryzokol surový kámen 2.628 g přírodní - Peru #B360
 
4 740 Kč
Chryzokol surový kámen 3.608 g přírodní - Peru #B359
 
6 500 Kč
2 položek celkem
Náramek Chryzokol - 6mm kuličky #567 - z přírodních kamenů
459 Kč
Kód: 56555
Náramek Chryzokol - 8 mm kuličky #574 - z přírodních kamenů
549 Kč
Kód: 56562

Modré a zelené odstíny krystalu chryzokol propůjčují kameni energii planety a vitalitu. Osvěžující a omlazující vlastnosti kamene chryzokol zvyšují energii životní síly a inspirují vás, abyste do svých aktivit vnesli čerstvou energii. Uklidňující aspekty podobné vodě také přidávají do vašeho života infuzi uklidňující energie, což vám pomůže pohybovat se plynule a harmonicky ve všech aspektech vašeho života. Zavolejte na léčivé vlastnosti krystalů chryzokol, kdykoli se potřebujete spojit s její podpůrnou energií.

Krystalový kámen chryzokol pojmenoval řecký filozof Theophrastus podle slov „zlato“ a „lepidlo“. Jeho historické využití často spoléhalo na jeho jedinečné zbarvení. Chryzokol byl použit k pájení zlata kvůli měděné rudě, která se v něm nacházela. V období renesance byl také rozemlet na jemný prášek sloužící k výrobě pigmentu pro barvy.

Kleopatra také nosila s sebou tento krystal a věřilo se, že jej používal také římský císař Nero, který poprášil arény závodů vozů kamenným práškem.

Krystal chryzokol se nachází v Austrálii, Anglii, Izraeli, Mexiku, USA a na mnoha dalších místech.

Díky kombinaci modré a zelené barvy chryzokol představuje kombinaci energií souvisejících s láskou, růstem a komunikací. Tím, že vás krystalový kámen chryzokol obklopuje uklidňující energií, vás zve k prozkoumání tužeb vašeho srdce - ať už to znamená spojit se s ostatními, mluvit o své pravdě nebo se vydat na novou životní cestu.

Uklidňující význam krystalu chryzokol vás vede ke stavu klidné důvěry ve všech situacích, což z něj činí ideální krystal, se kterým se můžete spojit, když je na obzoru změna. Pokud odoláváte dlouho očekávané změně, nebo jste váhali zahájit požadovanou změnu, krystal chryzokol může být postrkem, který potřebujete k přijetí i uvítání změny.

Chryzokol funguje tak, že odstraňuje negativitu z vašeho energetického pole. Bez obav, pochybností nebo nedostatku motivace, která vám stojí v cestě, se můžete svobodně věnovat silným transformacím ve všech oblastech svého života - od vztahů po kariéru i mimo ni. Jakmile bude odstraněna energetická a emocionální omezení a bariéry, krystal chryzokol přidá infuzi čerstvé, pozitivní energie, která vás pohne vpřed.

Léčivé vlastnosti krystalu chryzokol jsou ideální pro ty, kteří chtějí provést změnu, ale mají strach, jak by tato změna mohla vypadat. Vodní vlastnosti tohoto kamene vás inspirují jít tam, kam vás proud života zavede. Život se neustále mění a vy také. Spíše než klást odpor, použijte chryzokol, aby se opřel do odlivů a toků.

Kromě podpory změn se vlastnosti chryzokolu také spojují se srdeční a hrdelní čakrou, energetickými centry souvisejícími se záležitostmi komunikace a lásky, aby usnadnily srdečnou komunikaci. Pokud se často přistihnete, že analyzujete nebo se vám dostává do hlavy, chryzokol vám může pomoci dostat se z hlavy a proniknout do srdce.

Chryzokol vás naučí zranitelnosti a autentičnosti, zejména při komunikaci s ostatními. Pokud máte potíže s vyjadřováním, zavolejte na krystal chryzokol, který vám pomůže najít slova, která by řekla, co je ve vašem srdci. Toto je obzvláště silná praxe, pokud vám vaše hlava říká něco jiného než vaše srdce.

 

Naleziště: Kanada, Peru, Izrael, Mexiko, USA, Rusko, Chile, Zimbabwe

Tvrdost podle Mohsovy stupnice: 2 - 4