Naděje K32A - Doplněk z bylin pro péči o ženské orgány - pokračovací 250ml #44 | Naděje

Kód: 32214
Výprodej
609 Kč / ks 503 Kč bez DPH 244 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokračující kúra po využívání startovací kúry K32. Bylinné a pupenové výtažky posilují obranné systémy. Brání nástupu změn spojených s postupujícím věkem.

 

Kúra obsahuje

  • Ptačí jeřáb (T15)
  • Eleuterokok (T6)
  • Jasan (P16)
  • Jeřáb oskeruše (P19)
  • Vřes (P48)

 

Užívání kúry

Současně užívat ptačí jeřáb, eleuterokok a jasan, po využití lahvičky jasanu vezmete místo ní jeřáb oskeruši a pokračujete v užívání s ptačím jeřábem a eleuterokokem, pokud vám dojdou tak bez nich. Po využití lahvičky jeřábu oskeruše vezmete nakonec vřes a vše doužívat. 

Po skončení poslední lahvičky lze kúru zopakovat.

 

Ptačí jeřáb - tinktura z byliny

Tinktura z byliny jeřábu ptačího. Podpora při překonávání stresu a vyčerpání, působení proti projevům stárnutí, posílení imunitního systému.

 

Zajímavosti o jeřábu ptačím

Jeřáb ptačí je strom dorůstající výšky 15 m, rostoucí v Evropě, Malé Asii i na Sibiři. U Keltů se jeřáb těšil obrovské úctě, považovali ho za dárce plodnosti a ochránce před zlými silami. Plody jeřábu tzv. jeřabiny mají značné množství vitamínů A, C. Slupka obsahuje karotenoidní látku lykopen, dále pektiny, antokyany, flavonoidy. K podpůrným účinkům na lidský organismus je nejúčinnější tinktura z květů a pupenů.

Jeřáb ptačí má výrazné revitalizační účinky, což pomáhá oddalovat nástup změn souvisejících s postupujícím věkem. Přispívá rovněž ke stimulaci imunitního systému a pomáhá organismu překonávat stres a vyčerpání.

Eleuterokok /čertův kořen/ - tinktura z byliny

Tinktura z čertova kořenu (Eleuterokok). Posílení obranyschopnosti, stimulace imunitního systému, adaptogenní vlastnosti, fyzické a psychické povzbuzení při únavě a vyčerpání, udržování normální hladiny krevního cukru.

Zajímavosti o čertově kořenu

Eleuterokok též zvaný čertův kořen se používá v Číně již několik tisíc let. Čínský císař Šen – nung o něm tvrdil, že umožňuje chromému dítěti okamžitě chodit. Pro západní svět se v posledních desítiletích stalo zajímavým jeho použití jako náhrada ženšenu. Na Sibiři se v tradičně využíval již ve starší minulosti, o čem svědčí i název „sibiřský ženšen“. Z rostliny se využívá hlavně kořen, i když také její ostatní části obsahují účinné látky.

Charakteristickou skupinou bioaktivních složek jsou tzv. eleuterosidy, dále se vyskytují sacharidy včetně škrobů, silice, pryskyřice, pektiny, antokyany a další látky. Lihový extrakt z rostliny posiluje obranyschopnost a imunitní systém.  Povzbuzuje fyzické a psychické síly při únavě, vyčerpání, rekonvalescenci a při regeneraci sil. Přispívá také k udržování normálního krevního oběhu a tlaku.

Jasan - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů jasanu. Podpora regulace krevního tlaku, příznivé působení na stav kloubů.

 

Zajímavosti o jasanu

Je mohutným stromem dosahujícím výšky až 35 metrů, který se dožívá až 250 let. V různých obdobích lidských dějin hrál jasan významnou roli. V germánské mytologii byl středem vesmíru a symbolizoval kosmický řád. Z jeho dřeva se vyráběla kopí, vesla, luky. Podpůrné přípravky z jasanu se používaly již ve starověku v době Hippokrata. Dnes se využívá především pupen, v němž je soustředěna největší síla stromu.

Z obsahových látek jsou nejvýznamnější pryskyřice, flavonové glykosidy, kumariny, organické kyseliny, silice a třísloviny. Jasan působí příznivě na cévní soustavu, pomáhá udržovat normální krevní tlak. Stále častěji se využívá rovněž jeho prospěšných účinků na stav kloubů.

Jeřáb oskeruše - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů jeřábu oskeruše. Vyniká obsahem anthokyanů a flavonoidů. 

 

Zajímavosti o jeřábu oskeruše

Je to typicky francouzská dřevina, o jejíž výskyt a pěstování u nás se zasadili francouzští vojáci za Napoleonských válek. Vyskytuje se jako součást lesů a často i živých plotů. Její jedlé plody slouží k výrobě různých nápojů, ale v současné době tkví největší význam rostliny v jejích pupenech, z nichž se vyrábí účinná podpůrná tinktura pro rozmanité využití.

Vřes - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů vřesu obecného. Zklidnění a uvolnění, psychické vypětí, vyčerpanost.

 

Zajímavosti o vřesu obecném

Vřes je keřík dosahující výšky až 1 m, s dřevnatým poléhavým stonkem s drobnými růžovými květy. Roste převážně na písečných rašelinových půdách na prosluněných místech. Sbírá se jeho nať, ale nejvíce aktivních látek je v květu, které obsahují především katechinové třísloviny, dále flavonoidy, alkaloid ericolin, silice, hořčiny, pryskyřice a řadu minerálních látek. Vřes je všestranně nedoceněnou univerzálně působící bylinou.

Vyniká zejména zklidňujícími a relaxačními účinky, lze jej ale použít i pro řadu dalších podpůrných účelů. Lze jej aplikovat v různých formách, jako čaj anebo balzám, ale nejúčinnější formou je pupenová tinktura.

 
Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: