Naděje K04 - Doplněk z bylin pro péči o ženské orgány 175ml #5 | Naděje

Kód: 30334
Výprodej
399 Kč / ks 330 Kč bez DPH 228 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální kúra posilující obranyschopnost a působící proti změnám organismu v souvislosti s postupujícím věkem. Pomáhá s řešením gynekologických problémů. 

Kúra obsahuje

  • Bříza (P2)
  • Penízovka (t35)
  • Ptačí jeřáb (T15)
  • Černý rybíz-maliník (P10)

 

Bříza - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů břízy. Udržování normální hladiny cholesterolu v krvi, podpora funkce jater, ledvin a střevního traktu, usnadnění trávení a pročišťování těla

Zajímavosti o bříze

Bříza je jedním z nejstarších stromů severní Evropy. Je to krásný, časně pučící, štíhlý strom. Již v mytologii hrály významnou roli její větvičky, neboť se věřilo, že probouzejí lásku. U severských národů je symbolem obnovení životní síly, zejména při použití pupenů, v Rusku byla symbolem zdraví. Je zde tradičním elixírem života bohatým na minerály. Bříza podporuje činnost jater, ledvin a střevního traktu, posiluje detoxikační procesy v těle. Usnadňuje trávení, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu.

Penízovka sametonohá - tinktura z rostliny

Tinktura z penízovky sametonohé. Penízovka patří k nově objevovaným houbám, v současné době jsou její slibné účinky na zdraví intenzivně vědecky zkoumány. 

Zajímavosti o penízovce

Penízovka je houba domovem v Japonsku, Číně a Koreji, dnes roste v mírném pásmu severní polokoule od září, během podzimu a zimy. Vyskytuje se v trsech plodnic na listnatých stromech javoru, jeřábu, lípě, bříze, olši, habru a dalších. Pro svoji jemnou ovocnou chuť je tato houba hojně se používá v japonské kuchyni, kde je známá pod názvem enoki, i v dalších východoasijských kuchyních. Penízovka je cenným zdrojem živin, vitamínů a minerálů. Z vitaminů je podstatný výskyt niacinu, kyseliny pantothenové i dalších vitaminů skupiny B, z minerálů stojí za zmínku obsah fosforu, železa a mědi, z dalších aktivních látek lze jmenovat hlavně aminokyseliny a vlákninu. Houba je nyní s ohledem na dosavadní tradiční využití a na poznatky o slibném působení na lidský organismus intenzivně vědecky zkoumána v Asii, zejména v Singapuru.

Ptačí jeřáb - tinktura z byliny

Tinktura z byliny jeřábu ptačího. Podpora při překonávání stresu a vyčerpání, působení proti projevům stárnutí, posílení imunitního systému 

Zajímavosti o jeřábu ptačím

Jeřáb ptačí je strom dorůstající výšky 15 m, rostoucí v Evropě, Malé Asii i na Sibiři. U Keltů se jeřáb těšil obrovské úctě, považovali ho za dárce plodnosti a ochránce před zlými silami. Plody jeřábu tzv. jeřabiny mají značné množství vitamínů A, C. Slupka obsahuje karotenoidní látku lykopen, dále pektiny, antokyany, flavonoidy. K podpůrným účinkům na lidský organismus je nejúčinnější tinktura z květů a pupenů.

Jeřáb ptačí má výrazné revitalizační účinky, což pomáhá oddalovat nástup změn souvisejících s postupujícím věkem. Přispívá rovněž ke stimulaci imunitního systému a pomáhá organismu překonávat stres a vyčerpání.

Černý rybíz-maliník

Oblíbená kombinace široce využívaná ve formě tinktur i čajů.

Zajímavosti použitých bylinách

Černý rybíz

Černý rybíz pochází ze severní Evropy a Asie. V Rusku byl pěstován již v 11. století, zejména v klášterních zahradách, ale také ve městech a osadách. Předpokládá se, že pěstování v dalších částech Evropy má počátek koncem 17. století. Je to beztrnný keř, jehož cenné vlastnosti jsou známy již od sv. Hildegardy z XII. století, pro příznivé působení na lidský organismus byl tradičně využíván odvar z listů, kůry nebo kořenů. V posledních letech se díky své vysoké účinnosti stále v širší míře používají také pupeny. Dosud byla vydána celá řada vědeckých pojednání a studií o výjimečných vlastnostech této plodiny. Listové a pupenové části obsahují silice, třísloviny, vitamíny, flavonoidy, pektiny a fytoncidy. Plody jsou považovány za vitamínovou bombu (zejména vysoký obsah vitaminu C) a např.  ve Velké Británii během druhé světové války, kdy bylo obtížné získat většinu běžného ovoce bohatého na vitamín C (citrusových plodů), vláda pěstování černého rybízu podpořila a ten se brzy stal významným zdrojem tohoto vitamínu.

Od roku 1942 byl pak sirup z černého rybízu distribuován zdarma dětem mladším dvou let. Cenné je působení černého rybízu v bylinných kombinacích, kde posiluje účinky jiných rostlin směsi. Černý rybíz podporuje vylučování vody z organismu, přispívá k udržování normálního stavu svalů a kloubů. Používá se ve směsích pro hubnutí a udržování normální tělesné hmotnosti, osvěžuje organismus, působí proti účinkům stresu.

Maliník

Maliník je keř dorůstající výšky do 1 m, původem z Malé Asie. Jeho plody sbírali již obyvatelé Tróje kolem počátku našeho věku, ve starém Řecku byl oblíbený pro příznivé působení na ženský organismus. Ve 4. století byl domestikován a Římané rozšířili jeho pěstování po celé Evropě. Pro své plody je ekonomicky významnou plodinou ve velké části Evropy, stejně jako ve Spojených státech a Kanadě. Plody obsahují hodně vitamínů, hlavně C a používají se čerstvé, ale také se zpracovávají na kompoty a šťávy. Také listy se odedávna používají k přípravě čajů, nejvíce účinných látek je však v pupenech, které obsahují třísloviny, organické kyseliny, flavony a minerální látky (zejména železo) a zpracovávají se na pupenovou tinkturu. Maliník patří k rostlinám se širokým využitím pro podpůrné účely, je častou a oblíbenou součástí bylinných směsí. Podporuje činnost vylučovacího systému a odvádění vody z organismu, přispívá k dobrému trávení. Prospívá též ženskému organismu, pomáhá navozovat komfort během menstruace i menopauzy.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: