Naděje T12 - I-stop 50ml #162 | Naděje

Kód: 37970
Výprodej
93 Kč / ks 77 Kč bez DPH 186 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Výtažek z penízovky, borůvky a rozmarýnu. Integrita cévního systému, příznivé působení na zrak – prokrvení sítnice a udržování hladiny kolagenu v oku, blahodárný vliv na sliznice žaludku a tenkého střeva, podpora vylučování žluče a trávení, udržování normální hladiny krevního cukru. 

Složení tinktury

Penízovka sametonohá

Penízovka je houba původem z Japonska, Číny a Koreje, dnes roste v mírném pásmu severní polokoule od září během podzimu a zimy. Vyskytuje se v trsech plodnic na listnatých stromech javoru, jeřábu, lípě, bříze, olši, habru a dalších. Pro svoji jemnou ovocnou chuť je tato houba hojně se používá v japonské kuchyni, kde je známá pod názvem enoki, i v dalších východoasijských kuchyních. Penízovka je dobrým zdrojem živin, vitamínů a minerálů. Z vitaminů je podstatný výskyt niacinu, kyselina pantothenové i dalších vitaminů skupiny B, z minerálů stojí za zmínku obsah fosforu, železa a mědi, z dalších aktivních látek lze jmenovat hlavně aminokyseliny a vlákninu. Houba je nyní s ohledem na dosavadní tradiční využití a na poznatky o slibném působení na lidský organismus intenzivně vědecky zkoumána v Asii, zejména v Singapuru.

 

Borůvka černá

Vytrvalá rostlina běžně se vyskytující v jehličnatých i listnatých lesích v Evropě, v severozápadní Asii i v Severní Americe. Poskytuje oblíbené lesní plody, které jsou nutričně velmi hodnotné a poskytují lidskému organismu cenné látky s pozitivním účinky na různé tělní systémy. Pro podpůrné účely se používá i list. Rostlina je bohatá na třísloviny, anthokyany, organické kyseliny, flavonoidy, pektiny. Z minerálů je pro borůvku typický významný obsah chromu a manganu. Historie využití borůvky pro podpůrné účely sahá až do středověku, ale pro bylinkáře se stala obecně známou až v 16. století, kdy se začala používat v širším rozsahu. V současné době je výzkum borůvek zaměřen zejména na hlubší poznání účinků na oční funkci, cévní systém a na diabetes mellitus. Borůvka příznivě ovlivňuje funkci oční sítnice, pomáhá v oku udržovat hladinu kolagenu, umožňuje ostré vidění. Přispívá k udržování funkčních sliznic žaludku a tenkého střeva. Díky obsahu chromu a flavonoidů příznivě ovlivňuje hladinu krevního cukru. Podporuje krevní oběh, tlumí pocity „těžkých nohou“.

 

Rozmarýn lékařský

Rozmarýn jako dřevnatá stálezelená rostlina roste divoce ve Středozemí, hojně se pěstuje pro okrasné účely a pro list sloužící ke zdravotním účelům i jako koření. Využití rozmarýnu sahá až do roku 500 př. n.l. kdy jej používali staří Řekové a Římané. V době antických civilizací byl rozmarýn nezbytnou součástí nádherných zahrad i proto, že podle tehdejšího mínění měl člověka ochránit před zlými duchy. Rozmarýn byl římskými vojsky přinesen do Británie a odtud se během staletí rozšířil po celé Evropě. Jeho typickou účinnou látkou je éterický olej s aromatickými složkami cineol, pinen, verbeol, borneol aj. List obsahuje též třísloviny, hydroxytriterpenové látky a flavonoidy. Extrakty z rozmarýnu jsou velmi hojně používané pro podpůrné účely i v kosmetice. Rozmarýn usnadňuje trávení, chrání játra před toxiny, podporuje jejich funkci, stimuluje vylučování žluče. Pročišťuje tělo, posiluje obranyschopnost, působí jako antioxidant a příznivě ovlivňuje funkci močových cest.

 

Kukuřičné čnělky

Kukuřičné čnělky mají vzhled lesklých hedvábných vláken, která vyčnívající ze špičky klasu.  Tato část květu kukuřice se běžně nekonzumuje tak jako je tomu u semen, která patří k nedůležitějším obilným produktům na Zemi. Tradiční středo- a jihoamerické populace však tyto „vlasy“ již po staletí používají buď v syrovém stavu nebo sušené pro přípravu čajů určených podporu různých tělních soustav. Dnes jsou z těchto „vlasů“ po celém světě připravovány podpůrné přípravky v podobě výluhů, extraktů a dalších aplikačních forem. Čnělky jsou po nutriční stránce velmi hodnotné, obsahují vysoké procento bílkovin, sacharidů, vitaminů, minerálů (zejména draslíku), vlákniny a fytosterolů. Ačkoliv je v současnosti k dispozici pouze omezený rozsah vědeckých poznatků o jejích zdravotních účincích, lze poměrně spolehlivě říci, že kukuřičné čnělky jsou dnes díky širokému spektru účinků velmi slibným prostředkem podpůrné péče o organismus. 

 

Užívání tinktury

Po protřepání užívat 20 kapek 3x za den. 

 

Obsah: 50ml

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: