Naděje K46 - Doplněk z bylin pro podporu očisty organismu 200ml #63 | Naděje

Kód: 32362
Výprodej
652 Kč / ks 539 Kč bez DPH 326 Kč / 100 ml
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato řada bylinných a pupenových výtažků pomáhá udržovat mikrobiologickou rovnováhu v tkáních a orgánech. Nadměrný výskyt mikrobů rozličných v těle může mít za následky pozdější závažnější zdravotní problémy. Proto je potřeba organismus čistit, k čemuž vydatně přispívají byliny a pupeny rostlin. 

 

Kúra obsahuje

  • Naděje (T29)
  • Grep (T11A)
  • Ořešák americký (P38)
  • Ořešák americký s betaglukanem (PG38)

 

Užívání kúry

Současně užívat Naději a grep, po využití lahvičky grepu vezmete ořešák americký a po využití ořešáku vezmete ještě ořešák americký s betaglukanem a doužívat. 

Po skončení poslední lahvičky lze kúru zopakovat.

Naděje

Směs pelyňku a hřebíčku. Příznivé působení na stav a funkci ledvin, prostaty i na hormonální rovnováhu u žen, podpora trávení, neutralizace překyselení žaludku, podpora krevního oběhu a dýchacího systému. V imunitní ochraně tkání je nejvýhodnější směs užívat spolu s ořešákem americkým.

 

 

Zajímavosti o použitých bylinkách

Pelyněk černobýl

Je původní rostlinou rumišť, okrajů cest apod. v Evropě a Asii, odkud byl zavlečen i na další kontinenty, běžně se pěstuje. Má podobu keříku s dlouhými, 70–150 cm vysokými stonky a s rozvětveným oddenkem. Čerstvé nadzemní a podzemní části rostliny se sklízejí na začátku zimy, výtažky z černobýlu se používají jak v bylinných přípravcích, tak díky obsahu výrazného éterického oleje jako koření. V poslední době slouží v Evropě, Asii i Severní Americe rovněž při výrobě kosmetiky, zejména jako složka parfémů a mýdel. Dominantní obsahovou látkou černobýlu je éterický olej s cineolem, kafrem a malým množstvím thujonu. Z dalších složek lze jmenovat hořce chutnající sesquiterpenlaktony, flavonoidy a hydroxykumariny, které pelyňku dávají výrazně hořkou chuť a rovněž poměrně vysoký obsah vitamin C a nenasycených mastných kyselin. Pelyněk je velmi vhodným prostředkem pro podporu chuti k jídlu. Kromě toho působí příznivě na ledviny a prostatu.

 

Hřebíčkovec kořenný (hřebíček)

Stálezelený menší strom vysoký do 15 m s intenzivně voňavými květy, původem z Indonésie, se vyskytuje v tropických oblastech po celém světě. Jeho použití je popsáno již v roce 200 před n.l., kdy vyslanci z Jávy dodali hřebíček na čínský dvůr dynastie Han. Zde se hřebíček obvykle držel v ústech, aby během audiencí u císaře parfémoval dech. Během pozdního středověku se hřebíček v Evropě používal ke konzervování a ochucování jídla. Pěstování hřebíčku bylo téměř výhradně omezeno na Indonésii až do druhé polovině 18. století, kdy jej Francouzi propašovali na ostrovy v Indickém oceánu a do Nového světa, čímž prolomili dosavadní nizozemský monopol držený v Indonésii. I přesto je Indonésie největším světovým producentem hřebíčku i dnes v 21. století. Hřebíček je po celém světě známý pro sušená nerozvinutá květní poupata, která se používají jako jedno z nejběžnějších, ale nenahraditelných koření a pro své příznivé účinky na lidský organismus se staly i významnou surovinou pro výrobu různých podpůrných přípravků. Poupata obsahují 15-20 % éterického oleje se složkami acetyleugenol, pinen, vanilin, methylsalicylát či caryophyllen, dále třísloviny, fenolkarboxylové kyseliny a flavonoidy. Hřebíček podporuje trávení bez následného zvýšení hladiny žaludeční kyseliny. Povzbuzuje kardiovaskulární funkce, stimuluje krevní oběh. Blahodárně působí na ústní dutinu a na dýchání, podporuje sexuální touhu.

Grapefruit /Grep/

Tinktura z grepu. Udržování mikrobiologické rovnováhy v tkáních a orgánech.

 

Zajímavosti o grepu

Grapefruit jako samostatný druh vznikl v 18. století jako kříženec Citrus grandis a Citrus maxima. Tento nízký trnitý strom se pěstuje v tropech a subtropech po celém světě. Plod grapefruitu je odedávna využíván jako ovoce, které obsahuje hodně různých vitamínů, hlavně C. Náhodou se přišlo na to, že nejvíce látek prospěšných pro člověka je obsaženo v semenech, která obsahují zejména flavonoidy (naringenin), kafrový olej, furokumariny (bergamotin) a další slučeniny s antimikrobiálním působením.

Extrakt ze semen grapefruitu je využíván jako tinktura na vnitřní užívání, nebo rozpuštěný v olivovém oleji na potírání pokožky. Jeho hlavní předností je schopnost udržovat mikrobiologickou rovnováhu v tkáních a orgánech.

Ořešák americký, černý - tinktura z pupenů

Tinktura z pupenů ořešáku černého. Lze jej využít podobně, jako ořešák královský. Udržování fyziologické rovnováhy tuků v krvi, kontrola metabolismu cholesterolu a triglyceridů, podpora pravidelné funkce střevního traktu, posílení odolnosti organismu při nepříznivých okolních podmínkách.

 

Zajímavosti o ořešáku černém

Je to obrovský strom dosahující výšky 50 m původem z východních oblastí Spojených států od Massachusetts až po Texas. Jeho plodem je tvrdý tlustostěnný ořech, právě pro svou tvrdost jsou plody využívány k řezbářským účelům. Pro podpůrné účely je využíváno jednak oplodí a v posledním období také pupeny zpracované pro výrobu tinktur. Ořešák americký má v podpůrných kúrách podobné využití jako ořešák královský.

Ořešák americký + betaglukan

Ořešák americký ve směsi s betaglukanem.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: